Connect with us
Reklama

Katowice

Pogrzeb branży ślubnej? Czarny bukiet kwiatów na proteście w Katowicach

Opublikowane

on

Luzowanie pandemicznych obostrzeń wciąż nie objęło branży weselnej. Pracownicy związani z organizacją wesel tracą cierpliwość i w kolejnych miastach wychodzą na ulice. Wczoraj (piątek) swoje niezadowolenie demonstrowali w Katowicach.

– Rządzący myślą, że wesele to nadal jest remiza i skrzynka wódki – zżymali się uczestnicy protestu, który został zorganizowany przed katowicką siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Biorący udział w pikiecie przekonywali, że organizacja wesel to sieć naczyń połączonych i ważny element gospodarki. – Model wesel w Polsce znacząco się zmienił przez ostatnie 5 lat. Są to cukiernie, pracownie florystyczne, piękne sale weselne, konferansjerzy, wedding plannerzy odpowiedzialni za organizację wesela za parę młodą; ale najbardziej traci właśnie młoda para, która pełni rolę inwestora tego przyjęcia – wyliczał współorganizator protestu, Karol Chachurski.

– Spełniamy czyjeś marzenia i jeżeli ktoś na to czeka od lat – to chciałby wiedzieć czy je zrealizuje i jeżeli tak, to kiedy. Myślenie o tym, by powiększyć rodzinę zaczynamy od tego, by wejść w związek małżeński. W Polsce stosujemy takie programy jak „500+”. Ale po cóż nam one, jeśli zniechęcamy ludzi, by wchodzi w związek małżeński – zastanawiał się Karol Chmiel z firmy „Mail Audio”, zajmującej się ślubnym designem. Uczestnicy protestu zgodnie wskazywali, że pomoc rządowa nie rekompensuje ponoszonych strat. „Gdy ktoś umiera z głodu to nie pomoże mu szklanka wody” – słyszeliśmy.

fot. WD

Kilkudziesięciu uczestników zakończyło protest w katowickiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. W tamtejszym biurze, pełniącej dyżur sekretarce przekazali swoje postulaty, czarny bukiet kwiatów (symbolizujący pogrzeb branży weselnej) oraz… tort. Nie mamy informacji, czy ktoś odważył się go skonsumować. Podobne protesty odbywały się także w innych miejscach w kraju – między innymi w Łomży i w Białymstoku. (WD)

Czytaj dalej

Katowice

Samorządy stracą miliardy przez Polski Ład. Drastyczne spadki dochodów mogą doprowadzić gminy do bankructwa

Opublikowane

on

Dodane przez

Polski Ład mocno uderzy w samorządy. Samorządowcy w całym kraju obawiają się konsekwencji finansowych, które przyniosą rządowe pakiety rozwiązań legislacyjnych. Straty samorządów wynikające z utraty wpływów z podatku PIT mogą wynieść nawet 12 miliardów złotych.

Czytaj dalej

Katowice

Zabójca 11-letniego Sebastiana przez wiele lat znęcał się nad swoją rodziną. Sam miał nieszczęśliwe dzieciństwo – wyjawia była żona optyka z Katowic (Uwaga! TVN)

Opublikowane

on

Dodane przez

Tomasz M. porwał, a następnie brutalnie zamordował 11-letniego Sebastiana. W przeszłości M. uprowadził spod sklepu 9-letniego Dawida. – Próbowałem uciec. Kiedy doszedłem do drzwi i zacząłem je szarpać, zorientowałem się, że są zamknięte – opowiada po latach.

Czytaj dalej

Katowice

„Zmartwychwstałam” – mówi pani Izabela, której krótko po porodzie śląscy lekarze przeszczepili płuca. Na COVID-19 zachorowała będąc w ciąży

Opublikowane

on

Dodane przez

Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu z powodzeniem przeszczepili płuca 38-letniej Izabeli, która będąc w ciąży, ciężko zachorowała na COVID-19. Jest to prawdziwy medyczny cud.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne