/

Pogrzeb w katowickim Sanepidzie. Tak protestowali zdesperowani przedsiębiorcy. Interweniowała policja

2 minut czytania
fot. Śląska Policja

W środę grupa przedsiębiorców protestowała w siedzibie  katowickiego Sanepidu. Przywieźli trumnę z napisem: Ś.P. Przedsiębiorcy 2020 Spoczywaj w Pokoju, z głośników popłynął marsz  pogrzebowy. W ten sposób protestowali przeciwko działaniom rządowym i nakładanym decyzjom sanepidu.

Jak informuje portal enowiny.pl wizyta spotkała się z ostrą reakcją policji, która siłą wyprosiła z budynku zebrane osoby. Pod katowickim sanepidem zebrało się kilkudziesięciu policjantów, wyposażonych w białe kaski i gaz. Doszło do szarpaniny.

– Nic nie robiłem złego, nie robiłem nic, nie stawiałem się. Rzucił się na mnie bez powodu – mówił po interwencji Michał, zatrzymany mężczyzna.

Jak komentuje całe zdarzenie Śląska Policja?

– Dzisiaj (7.04) około południa śląscy policjanci interweniowali w budynku Sanepidu w Katowicach w związku ze zgłoszeniem dyrekcji, że pomimo wezwania grupa osób nie chce opuścić placówki, naruszając tym samym przepisy prawa. Osoby brały udział w zgromadzeniu, jednakże oprócz 5 zgłoszonych uczestników, na miejscu pojawiło się ich kilkunastu, co zgodnie z obowiązującymi przepisami jest nielegalne. (…) Ponadto zignorowali obowiązek zasłaniania twarzy, nie zachowywali odpowiedniego dystansu. Osoby zostały wyprowadzone z budynku i wylegitymowane, a wobec 6 osób mundurowi skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Po zakończeniu zgromadzenia mundurowi interweniowali także wobec mężczyzny, który łamał obowiązujące obostrzenia. (JS)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.