//

Policjanci ze śląskiego Archiwum X wracają do sprawy zabójstwa sprzed 6 lat

2 minut czytania
fot. Śląska Policja

6 lat od zabójstwa 75-letniej mieszkanki Chorzowa policjanci śląskiego Archiwum X powracają do sprawy. 16 listopada 2014 r. kobieta została uduszona w swoim mieszkaniu przy ul. 11 Listopada w Chorzowie.

Dla zatarcia śladów zbrodni sprawca podpalił jej mieszkanie. Z uwagi na pojawienie się nowych okoliczności w sprawie, śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ponownie zajęli się jej wyjaśnieniem i ustaleniem sprawcy zabójstwa kobiety.

16 listopada w jednym z mieszkań przy ulicy 11 Listopada w Chorzowie wybuchł pożar. Podczas akcji gaśniczej, strażacy odnaleźli ciało kobiety. Sekcja zwłok przyniosła zaskakującą informację. 75-letnia kobieta zmarła w wyniku uduszenia, a nie zatrucia tlenkiem węgla. Sprawcy jednak nie znaleziono.

Od zabójstwa kobiety minęło już 6 lat, ale o sprawie nie zapomnieli policjanci z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, czyli z tzw. Archiwum X. W skład tego elitarnego zespołu wchodzą najlepsi, niezwykle doświadczeni policjanci. Ich zadaniem jest analiza spraw, które pomimo upływu wielu lat nie zostały wyjaśnione, a które przy wykorzystaniu najnowszych technik badawczych, mają teraz szansę na rozwiązanie. To właśnie Ci policjanci w 2019 roku rozwikłali zagadkę zabójstwa sprzed 6 lat.

Teraz policjanci ze śląskiego Archiwum X, z uwagi na pojawienie się nowych, istotnych informacji, badają różne wątki zabójstwa z 2014 roku.

BP

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.