///

Polska pokonała Ukrainę na Stadionie Śląskim. W niedzielę Polacy zmierzą się z Włochami na wyjeździe, ale do Chorzowa jeszcze wrócą

1 minuta czytania
x-news

Reprezentacja Polski pokonała w środę (11.11) Ukrainę 2:0 w meczu towarzyskim na Stadionie Śląskim. W 10. minucie Andrij Jarmołenko został sfaulowany w polu karnym przez Pawła Bochniewicza. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany.

Polacy odetchnęli z ulgą, gdy piłka odbiła się od słupka po strzale kapitana reprezentacji Ukrainy. Goście przeważali w pierwszej połowie, ale Łukasz Skorupski grał bezbłędnie. Polacy objęli prowadzenie w 40. minucie. Bramkarz Andrij Łunin popełnił błąd, gdy wyszedł poza pole karne. Piłkę przejął Piotr Zieliński, który podał do Krzysztofa Piątka, a ten strzelił do pustej bramki z odległości 30 metrów. Było to jego siódme trafienie w seniorskiej reprezentacji Polski.

W drugiej połowie trener Jerzy Brzęczek dokonał sześciu zmian. Na boisko wszedł między innymi Jakub Moder, który w 63. minucie strzelił swojego pierwszego gola w narodowych barwach. Biało-czerwoni odnieśli 12. zwycięstwo w 22. meczu za kadencji Jerzego Brzęczka.
W niedzielę (15.11) Polacy zmierzą się na wyjeździe z Włochami w spotkaniu Ligi Narodów. Do Chorzowa wrócą 18 listopada na mecz z Holandią.  (x-news)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

„Józef Piłsudski premierem na całą Polskę!”, „Rada Regencyjna ustąpi!”- donosiły entuzjastyczne nagłówki IKC tuż po 11 listopada 1918 roku

Następny wpis

Mistrz świata swoją ostatnią walkę przegrał… z koronawirusem. Jutro pogrzeb śląskiego sportowca