Connect with us
Reklama

Tarnów

Powiat tarnowski: łamane zasady kwarantanny. Starosta apeluje o pozostanie w domach

Opublikowane

on

W związku z licznymi informacjami od mieszkańców dotyczącymi łamania zasad kwarantanny  apeluję, aby osoby przyjeżdżające z zagranicy na teren powiatu,  w ramach ostrożności przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, starały się zaraz po przyjeździe pozostać w miejscu zamieszkania przez okres 14 dni – mówi Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Przy okazji apelu starosta przypomniał, że kwarantanna w warunkach domowych oznacza dwutygodniowy pobyt w domu. Jeśli w tym czasie wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy u osoby poddanej takiej kwarantannie, wówczas natychmiast zostaje ona przywieziona do oddziału chorób zakaźnych. W przypadku wystąpienia objawów, należy zgłosić je telefonicznie.

– W czasie kwarantanny w żadnym wypadku nie wolno wychodzić z domu. Spacery z psem, wyjście do sklepu czy do lekarza są zakazane. W zakupach czy wyprowadzeniu psa może pomóc sąsiad lub ktoś bliski. Informacje o potrzebach można również przekazać funkcjonariuszom
policji, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy osoba poddana kwarantannie przebywa w domu – czytamy w komunikacie z tarnowskiego starostwa.

Warto przy okazji przypomnieć kilka ważnych telefonów:

Telefon do Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej: 14 6217097
Telefony do ZOZ Oddz. Obserwacyjno Zakaźny Dąbrowa Tarnowska: 146443261, 146443288, 146443286
Szpital Specjalistyczny im. Szczeklika Tarnów, oddz. Obserwacyjno Zakaźny Dzieci: 146310515, 146310392, 146310316
Ogólna infolinia w sprawie koronawirusa: 800 190 590.

 

Czytaj dalej

Tarnów

Tarnów: pogrzeb dwóch dziewczynek, ofiar Holokaustu, na Cmentarzu Żydowskim

Opublikowane

on

Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostały ekshumowane – odbył się we wtorek wieczorem na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam wcześniej pochowane.

Czytaj dalej

Katowice

Znamy tegoroczną trasę Tour de Pologne. Po drodze Katowice, Rzeszów i Tarnów, z wielkim finałem w Krakowie

Opublikowane

on

Dodane przez

Czesław Lang zaprezentował trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Czytaj dalej

Tarnów

Zapraszamy! Otwarte! Teatr wznawia działalność i szuka “Mecenasów”

Opublikowane

on

Teatr im. Ludwika Solskiego do końca sezonu zaprezentuje dwie premiery, wróci do wcześniej granych tytułów na wszystkich scenach. Zostanie wprowadzony do sprzedaży „Bilet Mecenasa” a wielbiciele lektury będą mogli ją uskutecznić na Zielonym Dachu w towarzystwie aktorów. Nie zabraknie też wyjątkowego konkursu.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne