Connect with us
Reklama

Katowice

Prawnicy WZZ „Sierpień 80” będą bezpłatnie pomagać ofiarom represji, które mogą zostać ukarane w Strajku Kobiet

Opublikowane

on

WZZ „Sierpień 80” chce pomagać ofiarom represji. Wydał oświadczenie w związku zapowiedzią karania uczestników i organizatorów protestów kobiet.  Część związkowców pojechała dziś do Warszawy wesprzeć Strajk Kobiet w stolicy.  Inni wezmą udział w proteście na Śląsku.

„Komisja Krajowa WZZ „Sierpień 80” oświadcza, że deklaruje gotowość bezpłatnej pomocy prawnej wszystkim osobom represjonowanym przez aparat państwa – czytamy w tekście oświadczenia. Wobec złamania obwiązującego od wielu lat kompromisu społeczeństwo ma prawo do protestu. To rząd i większość parlamentarna ponosi odpowiedzialność za to że ludzie masowo wychodzą na ulicę.

Mamy prawo do decydowania w sprawach sumienia zgodnie z własnym rozumem, rozsądkiem i prawem wolnego wyboru. Nie wiadomo skąd przekonanie u rządzących, że każdy z nas nie potrafi podejmować etycznych decyzji zgodnych z własnym sumieniem.

Jeśli rządzący chcą nas pozbawić prawa do wolnego wyboru i decydowania w sprawach sumienia, to nas odczłowieczają. Nie może być na to zgody.

Jednocześnie apelujemy do polityków opozycji i liderów partii opozycyjnych zostawcie protestujących w spokoju. To są i powinny takimi pozostać, nie tylko protesty przeciwko rządzącym, ale również przeciwko nieudolnej opozycji, która udaje, że nas przed PiS-em broni. Autentyczność i spontaniczność tych protestów jest ich siłą. Nie psujcie tego”- apelują na swojej stronie i na tweeterze związkowcy „Sierpnia 80”.

Katowice

Samorządy stracą miliardy przez Polski Ład. Drastyczne spadki dochodów mogą doprowadzić gminy do bankructwa

Opublikowane

on

Dodane przez

Polski Ład mocno uderzy w samorządy. Samorządowcy w całym kraju obawiają się konsekwencji finansowych, które przyniosą rządowe pakiety rozwiązań legislacyjnych. Straty samorządów wynikające z utraty wpływów z podatku PIT mogą wynieść nawet 12 miliardów złotych.

Czytaj dalej

Katowice

Zabójca 11-letniego Sebastiana przez wiele lat znęcał się nad swoją rodziną. Sam miał nieszczęśliwe dzieciństwo – wyjawia była żona optyka z Katowic (Uwaga! TVN)

Opublikowane

on

Dodane przez

Tomasz M. porwał, a następnie brutalnie zamordował 11-letniego Sebastiana. W przeszłości M. uprowadził spod sklepu 9-letniego Dawida. – Próbowałem uciec. Kiedy doszedłem do drzwi i zacząłem je szarpać, zorientowałem się, że są zamknięte – opowiada po latach.

Czytaj dalej

Katowice

„Zmartwychwstałam” – mówi pani Izabela, której krótko po porodzie śląscy lekarze przeszczepili płuca. Na COVID-19 zachorowała będąc w ciąży

Opublikowane

on

Dodane przez

Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu z powodzeniem przeszczepili płuca 38-letniej Izabeli, która będąc w ciąży, ciężko zachorowała na COVID-19. Jest to prawdziwy medyczny cud.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne