>
//
Live

„Premier nie ulegnie szantażowi górników” – mówi wicepremier Jacek Sasin. Górnicy rozpoczęli podziemny protest. Premier na Śląsk się nie wybiera

1 minuta czytania
IKC
Rozpoczął się podziemny protest górników. Na powierzchnię po porannej zmianie nie wyjechali górnicy z kopalni Pokój, Halemba i Bielszowice w Rudzie Śląskiej oraz z kopalni Wujek w Katowicach.
Pracownicy kopalń są oburzeni, bo premier Mateusz Morawiecki, nie pojawił się na Śląsku, a o to apelowali do niego związkowcy. To właśnie te 4 kopalnie zostały wskazane w planie (który został na razie odłożony) do likwidacji.
„Premier nie ulegnie szantażowi górników” – komentuje sytuację wicepremier Jacek Sasin.
Z pomysłu tuż przed jego oficjalną prezentacją wycofał się wicepremier Jacek Sasin. W nocy minął termin jaki związki zawodowe niezadowolone z pomysłów rządu na górnictwo dały premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, posłowi ze Śląska, na włączenie się w negocjacje. Po 15.00 zbiera się Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno Strajkowy i podejmie decyzje w sprawie dalszych działań. Od tygodnia w na Śląsku i w Zagłębiu obowiązuje pogotowie strajkowe.
DeKa

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Tarnów: piłkarze ręczni przegrali kolejny mecz we własnej hali

Następny wpis

Rozpoczęły się podziemne protesty górników. Afera futerkowa przesłoniła śląskie problemy na kopalniach. Premier nie zamierza przyjechać do Katowic