Connect with us
Reklama

Katowice

Robert Makłowicz, Mirosław Neinert, prof. Karolina Sieroń, Grażyna Bułka i brat Konrad z Panewnik – to m.in śląscy ambasadorzy szczepień w Kampanii „COVID ZABIJA – ZASZCZEP SIĘ”

Opublikowane

on

Do propagowania szczepień przeciw COVID-19 w ramach kampanii „COVID ZABIJA – ZASZCZEP SIĘ” Śląska Izba Lekarska w Katowicach i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zaprosili Ambasadorów Kampanii – osoby różnych profesji, w różnym wieku, o znanych w regionie twarzach i nazwiskach, budzących zaufanie i wiarygodność. Ambasadorzy w krótkich wypowiedziach będą zachęcać do szczepień przeciw COVID-19. 

Wśród osób, które dołączyły do akcji w ostatnim czasie znalazł się Robert Makłowicz – krytyk kulinarny, dziennikarz, publicysta, podróżnik, geniusz smaku i słowa.

Jako pierwszy wśród śląskich ambasadorów pojawił się Mirosław Neinert – Dyrektor Teatru Korez w Katowicach, reżyser i aktor teatralny.  W przejmujących słowach zachęca do szczepień przeciw Covid-19. Warto posłuchać…

Dzień później do grona ambasadorów dołączyła prof. Karolina Sieroń, która  przez trzy tygodnie walczyła o życie w katowickich szpitalach, przez osiem dni oddychał za nią respirator. Po wybudzeniu napisała jedno słowo do swoich dzieci – najważniejsze i wyczekiwane – „wróciłam”.

Prof. Karolina Sieroń stoczyła ciężką walkę z COVID-19, przed chorobą heroicznie walczyła o zdrowie i życie pacjentów. Do prowadzonego przez nią Oddziału w katowickim Szpitalu MSWiA przyjmowani byli pacjenci często  w krytycznych stanach, codzienność stała się nieustannym wyścigiem z czasem. Dyżurowała przez kilka tygodni co drugą dobę, będąc każdorazowo ponad 24 godziny w pracy. Kiedy pojawiły się ogromne utrudnienia z dostępem do łóżek dla chorych, obiecała sobie, że u niej nie dojdzie do sytuacji, że pacjent nie zostanie przyjęty do szpitala.

Gdy pojawiły się pierwsze objawy zakażenia, a wymaz dał pozytywny wynik, była jeszcze nadzieja, że przebieg choroby będzie łagodny. Jednak coraz trudniej było złapać oddech, a stan zdrowia prof. Sieroń gwałtownie się pogarszał. Została pacjentką na własnym oddziale. Zaczęła się dramatyczna walka o jej życie. Ostatnia myśl przed wprowadzeniem w stan śpiączki – dzieci… potem respirator.

8 długich dni, przepełnionych strachem, dla rodziny prof. Sieroń, dla jej pacjentów, którzy byli z nią w modlitwie i myślach, dla przyjaciół, kolegów z pracy.

Wróciła! Jak mówi, otrzymała drugie życie. Wśród Ambasadorów Kampanii „COVID zabija – zaszczep się!” nie mogło jej zabraknąć…

 Już w nowym roku ambasadorem szczepień została brat Konrad – franciszkanin z Panewnik.  Od kilku lat jako instrumentariusz uczestniczy w operacjach światowej sławy okulisty prof. Edwarda Wylęgały. Wcześniej był wolontariuszem w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach na oddziale neurochirurgii, jednym z najcięższych, gdzie życie wciąż mija się ze śmiercią, cierpieniem, ale też nadzieją sukcesem, jakim jest każdy uratowany pacjent.

1 stycznia do całej ekipy śląskich ambasadorów szczepień dołączyła Grażyna Bułka – aktorka teatralna  i filmowa, wielokrotna laureatka „Złotej Maski” , która dosadnie i bardzo emocjonalnie przekonuje do szczepień przeciw COVID-19, w ramach kampanii „COVID zabija – zaszczep się! (BP)

(