///

Rower pomaga w Katowicach. Po raz szósty kilometry zamieniamy na wymarzone rowery

2 minut czytania
fot. UM Katowice

To już VI edycja akcji, w której zamieniamy rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci. W tym roku można je wpisywać na stronie rowerpomaga.pl lub w linku aplikacji Endomondo. 

Za każdy milion kilometrów, który rowerzyści dodadzą do akcji „Rower Pomaga w Katowicach” do organizacji społecznych działających w mieście trafia rower.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Rowerzyści pokonali ponad 62 milionów kilometrów. Dzięki temu do dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych trafiły 62 wymarzone rowery, a w sumie przez 5 lat 283.

Aż 1 372 106 kilometrów przejechali katowiccy rowerzyści w ubiegłym roku zdobywając dla miasta tytuł „Rowerowej stolicy Polski”. Katowice w tym roku już kolejny raz wspierają projekt Fundacji Arka i namawiają mieszkańców do rejestrowania przejechanych kilometrów na rowerze. – Naszym obowiązkiem jest wspieranie świetnych pomysłów. Akcja „rower pomaga” pozwala nam promować zdrowy, sportowy tryb życia. Warto podkreślić, że dla wielu uczestników dodatkową motywacją, by przejechać jak najwięcej kilometrów, była chęć pomagania innym – podkreśla prezydent Marcin Krupa.

Tradycyjnie w akcji ekologia łączy się z tematyką społeczną. Organizatorzy namawiają wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl. Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

– To niesamowite że niewielkiej organizacji z Bielska-Białej udaje się już 6 rok z rzędu przygotować tak ogromne działanie ekologiczno – społeczne. A w tym roku mamy także międzynarodową edycję akcji, w której jeździmy dla dzieci/sierot wojny na Ukrainie. W akcji Bikehelps.org już bierze udział ponad 7500 tysiąca rowerzystów na całym świecie – podsumowuje Wojciech Owczarz z Fundacji Arka.

BP

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.