>
//

Ruch na DK 86 w Katowicach przywrócony. Ale to nie koniec utrudnień na wysokości Giszowca

2 minut czytania
fot. pixabay

Od dziś wraca ruch na Drodze Krajowej nr 86 w Katowicach. Droga Krajowa nr 86 na wysokości Giszowca  została zamknięta po ulewnych deszczach pod koniec czerwca.

Po opadach jezdnia została zdeformowana, dlatego DK86 ze względów bezpieczeństwa  została zamknięta. Ostatnie tygodnie wykonawca wykonywał prace, by jak najszybciej przywrócić ruch na drodze krajowej. W efekcie będzie to możliwe 10 dni wcześniej niż zakładał przyjęty harmonogram.

Wykonawca będzie kontynuował prace w ciągu ul. 73 Pułku Piechoty. – Jeszcze we wrześniu będziemy chcieli przenieść ruch na ul. 73 Pułku Piechoty na nową jezdnię. Będziemy w tym miejscu utrzymywać cały czas po jednym pasie w każdym kierunku jazdy. Natomiast zakres prac wymaga zamknięcia obecnego zjazdu z ul. 73 Pułku Piechoty i Karolinki w kierunku Tychów i Murcek. Dlatego od 19 września dla tych kierowców wprowadzimy objazdy – mówi Adam Owsiany, dyrektor projektu, NDI SA.

Dla kierowców jadących w kierunku Tychów i Murcek od ul. Kolistej oraz ul. 73 Pułku Piechoty i ul. Karolinki na około 5 tygodni zostają wprowadzone objazdy.

Kierowcy jadący od ul. Kolistej, ul. 73 Pułku Piechoty i ul. Karolinki poprowadzeni będą oznakowaniem drogowskazowym na ul. Pszczyńską w kierunku centrum, następnie ul. Murckowską do zjazdu na wysokości Cmentarza Komunalnego, nawrotka na wysokości ul. Porcelanowej i powrót ulicami Murckowską i Pszczyńską w kierunku Tychów i Murcek.

Kierowcy jadący od Mysłowic wzdłuż ul. Mysłowickiej poprowadzeni zostaną drogowskazami na objazd ulicami: Szopienicką, Górniczego Dorobku, Gospodarczą do węzła przy ul. Porcelanowej, następnie ulicami Murckowską i Pszczyńską w kierunku Tychów i Murcek. Będzie to objazd, tak, aby odciążyć dzielnicę Giszowiec. Dla mieszkańców Giszowca pozostawiony będzie wyjazd w kierunku Tychów i Murcek w lewo z ul. Górniczego Stanu.

BP

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Tarnów: zmarła Dorota Skrzyniarz

Następny wpis

Lider rozbił mistrza. Górnik Zabrze rozgromił Legię w Warszawie!