Ruszyła III edycja konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”

Celem konkursu jest wyłonienie, nagrodzenie i promocja najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turyście miejsc oraz ofert turystycznych w Małopolsce. Główna nagroda to 50 tys. zł.

– Małopolska to wyjątkowy region, wyjątkowe miejsca. Podróżują po Małopolsce spotykamy podczas swoich wędrówek mnóstwo skarbów turystycznych, które trzeba promować. Stąd idea konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” – mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Konkurs przeznaczony jest dl jednostek samorządu terytorialnego, samorządów gospodarczych, lokalnych organizacji turystycznych, lokalnych grup działania, stowarzyszeń, fundacji turystycznych, prywatnych przedsiębiorców (np.  właścicieli obiektów i atrakcji turystycznych, organizatorów imprez i wydarzeń turystycznych, zarządców szlaków oraz osób fizycznych).

SONY DSC

– Konkurs jest organizowany po raz trzeci w nowej formule, które się sprawdziła. Zadaniem Małopolskiej Organizacji Turystycznej jest wspieranie medialne konkursu, spotkania z laureatami i organizacja wizyt studyjnych u uczestników konkursu. Przygotujemy z tych wizyt filmy i wydawnictwa promocyjne czy strony internetowe” – mówi Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym etapie, trwającym od 3 do 20 sierpnia br. organizatorzy czekają na zgłoszenia kandydatur tradycyjnie już w sześciu kategoriach:

  • Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna
  • Najciekawszy szlak turystyczny
  • Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne
  • Unikatowa atrakcja turystyczna
  • Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi
  • W gościnie – oferta kulinarna

Drugi etap konkursu, polegający na głosowaniu internautów, będzie trwać od 2 – 21 września br.  Zwycięzców konkursu poznamy już w październiku.

Na laureata konkursu w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” czeka nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł. Wszyscy laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną, realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2022 r. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Wszystkie informacje dostępne są na portalu turystycznym visitmalopolska.pl oraz bezpośrednio pod adresem konkurs.visitmalopolska.pl.

 

 

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search