//

Rzecznik MZ: najgorsza sytuacja pod względem zajętych łóżek jest m.in. na Śląsku. Trwa relokacja pacjentów (wideo)

2 minut czytania
fot. PAP

Już odbywa się relokacja pacjentów, którzy trafiają na SOR-y w województwie śląskim. W tej chwili pacjenci przewożeni są karetkami pogotowia do województwa opolskiego – poinformował rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia na konferencji prasowej zwrócił uwagę, że najgorsza sytuacja pod względem zajętych łóżek szpitalnych jest na Śląsku, Dolnym Śląsku, Mazowszu i w woj. świętokrzyskim.

„Tutaj przekraczamy pułap 80 proc. zajętych łóżek szpitalnych” – przekazał Andrusiewicz.

Przyznał jednocześnie, że „dość trudna sytuacja jest w województwie śląskim”. „Tutaj, tak jak mówił minister zdrowia Adam Niedzielski, odbywa się już w tej chwili relokacja pacjentów, którzy trafiają na SOR-y w województwie śląskim. W tej chwili pacjenci przewożeni są karetkami pogotowia na teren województwa opolskiego” – powiedział rzecznik.

Dodał, że na razie do przewożenia pacjentów wykorzystywany jest transport kołowy. „Ale oczywiście przygotowujemy też rozwiązanie przemieszczania pacjentów ze szpitala, który dzisiaj się otwiera na lotnisku w Pyrzowicach (woj. śląskie) i za pomocą transportu lotniczego przewożenie pacjentów do innych, dalszych regionów. Na razie jeszcze ten transport lotniczy nie jest konieczny, ale jeśli byłby konieczny, to jesteśmy w stanie w granicach 40 osób dziennie przewieźć transportem lotniczym do szpitali zlokalizowanych w innych województwach” – zapewnił rzecznik MZ.(PAP/x-news)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.