Connect with us
Reklama

Katowice

Sąd uznał za bezzasadne zatrzymanie właściciela klubu, który otworzył lokal mimo obostrzeń (wideo)

Opublikowane

on

Sąd w Rybniku uznał za bezzasadne zatrzymanie właściciela klubu Face2Face, który otworzył swój lokal mimo obowiązującego zakazu. Do zatrzymania doszło w budynku komendy policji w Rybniku na początku lutego. Właściciel klubu dostarczył tam nagranie wideo – mające dokumentować bezprawną jego zdaniem interwencję policjantów w otwartym klubie.

– Sąd stwierdził, że zatrzymanie, które miało miejsce w tym dniu, miało charakter demonstracyjny, i stwierdził również, że doszło do braku równowagi w traktowaniu przedsiębiorców i innych osób, wychodzących przede wszystkim na ulice, demonstrujących. W związku z tym orzeczeniem pan Marcin Koza będzie domagał się odszkodowania od Skarbu Państwa – wyjaśniła pełnomocniczka Marcina Kozy, Anna Radajewska.

– Kolejne sprawy nasze to właśnie to – powrót do działania, powrót do pracy, powrót do tego, co daje nam konstytucja, a co zabrały bezprawne rozkazy i rozporządzenia, które – jak dobrze wiemy – są nielegalne – wyjaśnił właściciel klubu Face2Face w Rybniku. (x-news)

Czytaj dalej