Connect with us
Reklama

Katowice

Skazany na bluesa w Teatrze Śląskim. Na deskach pojawi się wnuk Ryśka Riedla!

Opublikowane

on

W Teatrze Śląskim prawdziwa muzyczna petarda.  Na deskach Wyspiańskiego pojawi się zespół Dżem. W najbliższych, weekendowych pokazach spektaklu wystąpi Maksymilian Riedel – wnuk Ryśka Riedla. Zagra Bastka Riedla a zatem… własnego ojca!  Są jeszcze ostatnie bilety. 
Prawie 4000 sprzedanych biletów w niecały miesiąc od premiery. W Teatrze Śląskim przygotowano pierwsze w Polsce przeniesienie filmowej historii Przemysława Angermana i Jana Kidawy-Błońskiego na teatralne deski. Adaptacji i reżyserii historii o Ryśku Riedlu podjął się Arkadiusz Jakubik. Reżyser główną rolę powierzył na początku wyłonionemu w castingu Tomaszowi Kowalskiemu, zwycięzcy IV edycji programu „Must Be The Music”. Od września 2014 r. główną rolę gra Maciej Lipina, lider zespołu Ścigani.

Kilkunastu aktorów Teatru Śląskiego, grająca na żywo kapela, klimat śląskich malarzy naiwnych i nieśmiertelne piosenki Dżemu układają się w poruszającą historię o przyjaźni, wolności i miłości, lecz przede wszystkim o walce z samym sobą, nie zawsze zwycięskiej.

Maciej Lipina (od 2014 r. odtwórca roli Ryśka Riedla w spektaklu) – wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i pedagog muzyczny. Założyciel i lider grupy Ścigani. Główny głos na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu – KAT „Acoustic 8 filmów”. Jeden z szóstki solistów (Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka, Zbigniew Wodecki i Jacek Wójcicki) w oratorium Jana Kantego-Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego – „Nieszpory Ludźmierskie”.  (BP)