Connect with us
Reklama

Katowice

Śląscy łowcy głów zatrzymali 61-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi. Nie pomogła mu nawet zmiana wizerunku

Opublikowane

on

Śląscy „łowcy głów” zatrzymali 61-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mieszkaniec podwarszawskiej Zielonki miał trafić za kratki za podżeganie do zabójstwa innej osoby. Od 2019 roku mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Nie pomogła mu nawet zmiana wizerunku. 

Od stycznia do marca 2004 roku, podejrzany wspólnie ze swoim znajomym próbowali zlecić zabójstwo innego mężczyzny. Sprawcy zaoferowali potencjalnemu zabójcy kwotę najpierw 50 tysięcy, a następnie  100 tysięcy złotych. Oskarżony za ten czyn miał trafić za kratki na 3 lata, lecz ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W listopadzie 2019 roku wystawiono za nim 2 listy gończe przez katowicki i łódzki sąd okręgowy.

Śląscy „łowcy głów” ustalili, że poszukiwany często zmieniał miejsca pobytu, ukrywając się w województwie mazowieckim oraz wielkopolskim, a także posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi. Poza tym radykalnie zmienił także swój wygląd zewnętrzny zapuszczając włosy, wąsa oraz brodę.

Śledczy uzyskali informacje, iż poszukiwany przebywa na terenie województwa śląskiego w wynajmowanym mieszkaniu, a w najbliższym czasie ma zamiar wyjechać do Hiszpanii. Kryminalni wkroczyli do akcji. Wytropili mężczyznę w Siewierzu i zatrzymali go w chwili, gdy wsiadał do samochodu.

W tej chwili 61-latek przebywa w areszcie śledczym. (BP)