>
//

Śląsk. Chciał pomóc, został okradziony. 74-latek stracił portfel i ponad 2 tys. złotych

2 minut czytania
x-news

Policja z Bielska-Białej poszukuje złodzieja portfela. Mężczyzna wykorzystał dobre serce 74-latka, który chciał go wspomóc finansowo. Kiedy po wypłaceniu gotówki senior chował kartę bankową, poszukiwany wyrwał mu portfel z ręki i uciekł. W środku było 2300 złotych.

Do kradzieży doszło drugiego września około godziny 18.30 w sklepie przy ulicy Stawowej w Bielsku-Białej. Do starszego pana podszedł nieznany mężczyzna, miał przy sobie różne towary. Zaoferował mu sprzedaż perfum, kamery i kompletu noży.

Twierdził, że sprzedaje te rzeczy, bo potrzebuje gotówki, aby zakupić paliwo na powrót do Węgier. Pokrzywdzony odmówił kupna tych przedmiotów, ale zaoferował pomoc w postaci przekazania niewielkiej kwoty gotówki.

Na opublikowanym przez policję nagraniu z monitoringu widać, jak 74-latek podchodzi do bankomatu, aby wypłacić pieniądze. W momencie kiedy chował kartę do portfela, jego rozmówca najprawdopodobniej dostrzegł gruby plik banknotów w środku. Mężczyzna wyrwał seniorowi portfel i uciekł. Staruszek próbował go jeszcze gonić, ale niewiele mógł zdziałać. W portfelu było 2300 złotych.

– Mężczyzna zapamiętał rysopis złodzieja. Opisał go jako mężczyznę tęgiego, wzrostu około 170 centymetrów, z wyglądu miał mieć 35 do 40 lat i ciemną lub ciemno-rudą brodę – mówi Szybiak.

W chwili zdarzenia ubrany był w jasne spodnie i ciemną koszulkę z krótkim rękawem, z cyframi 69 na ramionach.

Policja publikuje jego wizerunek i prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. Wszyscy, którzy mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy przestępstwa, proszeni są o kontakt z bielską policją pod numerami: 47 85 703 00 lub 47 85 712 55.

x-news

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Żdżary. Koniec dramatu Bożeny Wołowicz. „To było więzienie, a nie dom” (wideo)

Następny wpis

Potężne nocne eksplozje w Ligocie Panewnikach. Płonęły samochody