//

Śląsk mocno w dół w rankingu pod względem zachorowań na koronawirusa. Tymczasem MZ zapowiada badania przesiewowe m.in w naszym regionie

1 minuta czytania
fot. unsplash

Według najnowszych danych w całym kraju wykryto 15 002 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19. Pod względem liczby zakażeń Śląsk spadł na 11 miejsce. To dobra informacja, biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnim czasie nasz region znajdował się na pierwszej pozycji smutnego rankingu. Dziś raport Ministerstwa Zdrowia donosi o 694 nowych zachorowaniach w woj. śląskim. 

W czołówce pojawiły się województwa:

mazowieckie (2295),
wielkopolskie (1899),
małopolskie (1401),
dolnośląskie (1035),
zachodniopomorskie (965),
pomorskie (959)
W ciągu doby wykonano ponad 27,4 tys. testów. Z powodu koronawirusa zmarło 38 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 118 osób.
Tymczasem w sobotę minister zdrowia – Adam Niedzielski oznajmił, że w trzech województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim przeprowadzone zostaną badania przesiewowe. Pod uwagę brane są różne modele badań. W jednym z nich na testy będą  kierować lekarze rodzinni. Każdy będzie mógł przyjść i zostać przebadany. Drugi model zakłada wykorzystanie całej sieci punktów drive-thru. W tym wypadku skierowanie,  będziemy otrzymywali za pomocą SMS-a, jako zaproszenie. Pewnie będzie to obowiązkowe –zapowiada minister Niedzielski. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.