Connect with us
Reklama

Katowice

Śląska policja monitoruje ulice przy użyciu nowoczesnego drona (wideo)

Opublikowane

on

Od kilku dni śląscy policjanci mają  do dyspozycji nowoczesnego drona. To kolejny sprzęt, który ukróci zapędy piratów drogowych. Sprzęt ten pozwoli policjantom monitorować odcinki dróg w miejscach, gdzie trudno wykorzystać radiowóz.

To dzięki niemu nawet z powietrza stróże prawa będą mogli ujawniać wszelkie wykroczenia i niebezpieczne zachowania na drogach.

Przejazd na czerwonym świetle, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, wyprzedzanie na przejściach, to tylko kilka z wielu innych wykroczeń, które nie umkną przed czujnym okiem drona.  Informacje o sprawcy takiego wykroczenia przekazywane są drogą radiową do patrolu oddalonego o kilkaset metrów, który zatrzymuje i wyciąga konsekwencje od kierowcy łamiącego przepisy.

Źródło: materiały policyjne

Katowice

Samorządy stracą miliardy przez Polski Ład. Drastyczne spadki dochodów mogą doprowadzić gminy do bankructwa

Opublikowane

on

Dodane przez

Polski Ład mocno uderzy w samorządy. Samorządowcy w całym kraju obawiają się konsekwencji finansowych, które przyniosą rządowe pakiety rozwiązań legislacyjnych. Straty samorządów wynikające z utraty wpływów z podatku PIT mogą wynieść nawet 12 miliardów złotych.

Czytaj dalej

Katowice

Zabójca 11-letniego Sebastiana przez wiele lat znęcał się nad swoją rodziną. Sam miał nieszczęśliwe dzieciństwo – wyjawia była żona optyka z Katowic (Uwaga! TVN)

Opublikowane

on

Dodane przez

Tomasz M. porwał, a następnie brutalnie zamordował 11-letniego Sebastiana. W przeszłości M. uprowadził spod sklepu 9-letniego Dawida. – Próbowałem uciec. Kiedy doszedłem do drzwi i zacząłem je szarpać, zorientowałem się, że są zamknięte – opowiada po latach.

Czytaj dalej

Katowice

„Zmartwychwstałam” – mówi pani Izabela, której krótko po porodzie śląscy lekarze przeszczepili płuca. Na COVID-19 zachorowała będąc w ciąży

Opublikowane

on

Dodane przez

Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu z powodzeniem przeszczepili płuca 38-letniej Izabeli, która będąc w ciąży, ciężko zachorowała na COVID-19. Jest to prawdziwy medyczny cud.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne