//

Śląski Pakiet dla Turystyki ma pomóc przedsiębiorcom z gmin całego województwa

2 minut czytania
fot. Śląskie. Pozytywna Energia
Kolejne wsparcie dla branży turystycznej. Województwo Śląskie ponownie pomoże gminom – a co za tym idzie również przedsiębiorcom – dla których źródłem utrzymania jest turystyka. 
Marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz dyrektor Departamentu Turystyki Wojciech Dziąbek podczas konferencji przedstawili szczegóły kontynuacji Śląskiego Pakietu dla Turystyki. O pomoc finansową ze środków budżetu Województwa w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki mogą ubiegać się gminy z terenu Województwa Śląskiego, położonych w Beskidzie Śląskim, Śląsku Cieszyńskim i Beskidzie Żywieckim, w których turystyka jest kluczowa dla dalszego funkcjonowania.
 – Turystyka jest jedną z tych branż, w którą koronawirus uderzył najbardziej. Przedsiębiorcy potrzebują takiej formy wsparcia, która pomoże im szybko odzyskać klientów. Śląski Pakiet dla Turystyki jest odpowiedzią samorządu województwa na kryzys w tej branży. Wspierając i promując konkretne atrakcje czy obiekty turystyczne chcemy realnie przyczynić się do jej odbudowy – przekonuje marszałek województwa, Jakub Chełstowski.
 – Podajemy pomocną dłoń turystyce widząc problemy przedsiębiorców. To także realne wsparcie dla gmin utrzymujących się z turystyki. Stąd decyzja o rozszerzeniu pakietów pomocowych o kolejne filary – dodaje wicemarszałek Wojciech Kałuża. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.