///

Starosta Roman Łucarz zakażony koronawirusem. Czeka na decyzje lekarzy co do leczenia

3 minut czytania

Koronawirus w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Zakażony jest starosta tarnowski Roman Łucarz, który niedawno wrócił z urlopu. Nie wiadomo na razie czy skończy się na kwarantannie czy też będzie konieczny pobyt w szpitalu.

– Starosta wrócił po dwóch tygodniach urlopu. Jak mówił  starał się unikać większych skupisk ludzkich i czuł się w pracy dobrze. Mieliśmy naradę.  Rano, jak wchodził do urzędu, nie miał podwyższonej temperatury. Poczuł się gorzej w południe. Zapowiedział, że jeśli się będzie źle czuł nie wróci chwilowo do pracy. Poddał się testom na obecność koronawirusa. Okazało się, że jest zakażony. Sanepid już do mnie dzwonił dziś w tej sprawie. Jesteśmy – cały zarząd i sekretarka i kilka jeszcze osób – od dziś na kwarantannie. Wszyscy czujemy się dobrze. Czekamy na wyniki testów na obecność koronawirusa. Będziemy pracować zdalnie. Na miejscu w Starostwie pozostają sekretarz i przewodniczący Rady Powiatu – informuje Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.

Sytuacja w kraju: 581 nowych zakażeń koronawirusem; zmarły cztery osoby

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 581 osób, zmarło czterech chorych – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Liczba zdiagnozowanych przypadków wzrosła do 61 tys. 762, a zgonów do 1 tys. 955.

Potwierdzone ostatniej doby przypadki zakażenia koronawirusem wykryto u osób z województw: małopolskiego (98), śląskiego (97), pomorskiego (86), łódzkiego (67), mazowieckiego (49), wielkopolskiego (46), podkarpackiego (45), warmińsko-mazurskiego (25), dolnośląskiego (24), lubelskiego (12), świętokrzyskiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), podlaskiego (6), opolskiego (5), lubuskiego (4) i zachodniopomorskiego (3).

Resort przekazał też informacje o śmierci czterech osób zakażonych koronawirusem. Zmarli to: 61-letnia kobieta w Tychach, 91-letni mężczyzna w Gdańsku, oraz mężczyźni w wieku 80 i 93 lat w Warszawie. Ministerstwo wskazało, że wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 61 tys. 762 osób, zmarło 1 tys. 955 chorych. (ikc/pap)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Kierowca, który mógł się przyczynić do wypadku na Śląsku, w którym zginęło 9 osób - zatrzymany

Następny wpis

Lata dwudzieste, lata trzydzieste i... 6-0