Connect with us
Reklama

Katowice

Strefa żółta w całym kraju. Maski obowiązkowe również na wolnym powietrzu

Opublikowane

on

W całym kraju od 10 października obowiązywać będzie strefa żółta –  taka informacja pojawiła się w czasie konferencji premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na temat sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Od najbliższej soboty powracają obostrzenia:

  • Wraca obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, także na wolnym powietrzu
  • Maseczki będą obowiązkowe dla osób odwiedzających cmentarze
  • Na kongresach i targach: nie więcej niż 1 osoba na 2,5 m2. powierzchni dostępnej dla uczestników, widzów lub klientów
  • Obowiązywać będzie limit osób podczas wydarzeń sportowych – zajęte może być tylko 25 proc. widowni.
  • W czasie imprez kulturalnych w obiektach zajęte może być nie więcej niż 50 proc. miejsc, przy czym każdy musi siedzieć w odstępie 1,5 m. W przypadku imprez na otwartej przestrzeni uczestnicy muszą nosić maseczki. Limit osób wynosi 1 na 5 m2.

Badania laboratoryjne potwierdziły dziś zakażenie koronawirusem u kolejnych 4280 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 76 chorych. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii – podało dziś Ministerstwo Zdrowia ( 68 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami, a 8 zmarłych nie miało innych chorób).

Resort podał też, że nowe przypadki pochodzą z województw: mazowieckiego (598), małopolskiego (548), wielkopolskiego (505), śląskiego (375), pomorskiego (313), kujawsko-pomorskiego (311), łódzkiego (279), dolnośląskiego (258), podkarpackiego (256), lubelskiego (204), świętokrzyskiego (159), zachodniopomorskiego (116), warmińsko-mazurskiego (105), podlaskiego (94), opolskiego (90) i z lubuskiego (69).

IKC/PAP

 

 

Katowice

Samorządy stracą miliardy przez Polski Ład. Drastyczne spadki dochodów mogą doprowadzić gminy do bankructwa

Opublikowane

on

Dodane przez

Polski Ład mocno uderzy w samorządy. Samorządowcy w całym kraju obawiają się konsekwencji finansowych, które przyniosą rządowe pakiety rozwiązań legislacyjnych. Straty samorządów wynikające z utraty wpływów z podatku PIT mogą wynieść nawet 12 miliardów złotych.

Czytaj dalej

Katowice

Zabójca 11-letniego Sebastiana przez wiele lat znęcał się nad swoją rodziną. Sam miał nieszczęśliwe dzieciństwo – wyjawia była żona optyka z Katowic (Uwaga! TVN)

Opublikowane

on

Dodane przez

Tomasz M. porwał, a następnie brutalnie zamordował 11-letniego Sebastiana. W przeszłości M. uprowadził spod sklepu 9-letniego Dawida. – Próbowałem uciec. Kiedy doszedłem do drzwi i zacząłem je szarpać, zorientowałem się, że są zamknięte – opowiada po latach.

Czytaj dalej

Katowice

„Zmartwychwstałam” – mówi pani Izabela, której krótko po porodzie śląscy lekarze przeszczepili płuca. Na COVID-19 zachorowała będąc w ciąży

Opublikowane

on

Dodane przez

Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu z powodzeniem przeszczepili płuca 38-letniej Izabeli, która będąc w ciąży, ciężko zachorowała na COVID-19. Jest to prawdziwy medyczny cud.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne