//

Świętowali 18-kę koleżanki na”cypelku”. Dostali mandaty w prezencie (wideo)

1 minuta czytania
fot. Śląska Policja

W minioną sobotę grupa osób postanowiła uczcić krok w dorosłość swojej koleżanki. Młodzież spotkała się na „cypelku” nad dąbrowskim zbiornikiem wodnym Pogoria III.

Mimo obostrzeń 123 osoby zgromadziły się i złamały obowiązujący zakaz wynikający ze stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Policjanci z dąbrowskiego garnizonu wylegitymowali na miejscu wszystkich uczestników. Młodzież nie przestrzegała zasad dystansu społecznego i zakazu zgromadzeń. Mundurowi doprowadzili do szybkiego zakończenia imprezy. Wobec wszystkich uczestników spotkania zostaną wyciągnięte konsekwencje zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

– To już ponad rok, jak wspólnym wysiłkiem ograniczamy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Aktualnie sytuacja jest bardzo poważna, o czym świadczą dane dotyczące dziennej liczby zachorowań. Dlatego wracają obostrzenia, znane nam z wcześniejszych miesięcy. Nie są one niczym nowym. Dąbrowscy policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia. Wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa – czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Źródło: materiały policji

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.