Connect with us
Reklama

Tarnów

Szachowanie Szychem. Ludzie, czy jest na sali tłumacz?

Opublikowane

on

Chodzi o to, że chciałem dowiedzieć się o stanie mojego konta, korzystając z usługi iPKO. Okazało się to jednak niemożliwe, bo po wpisaniu numeru klienta i hasła ukazało mi się czerwony sygnał:

”Twoje narzędzie autoryzacyjne jest zablokowane”.

Nie wiedziałem, że jestem posiadaczem narzędzia autoryzacyjnego. Ba, nie wiem nawet co to za narzędzie: szczypce jakieś, obcęgi, może nożyce?

Jąłem na własną rękę drążyć temat. Nacisnąłem jakieś hasło, a tam:

„Czasami, nie częściej niż co 90 dni, możemy poprosić Cię o potwierdzenie logowania do serwisu iPKO kodem z narzędzia autoryzacji.

Zmiana jest związana z dyrektywą PSD2 i jest jednym z elementów silnego uwierzytelnienia (SCA, ang. Strong Customer Authentication).”

Co mi przypomniano?

„Przypominamy pozostałe zmiany związane z silnym uwierzytelnieniem (SCA, ang. Strong Customer Authentication) w Twoim koncie: Przed pokazaniem w iPKO historii konta starszej niż 90 dni, poprosimy Cię o potwierdzenie operacji narzędziem autoryzacji, z którego obecnie korzystasz. W IKO historię konta starszą niż 90 dni zobaczysz tylko w aplikacji w trybie aktywnym.”

No dobrze, a co zobaczę tylko w trybie aktywnym?

„Powiadomienia push w IKO starsze niż 90 dni zobaczysz w aplikacji IKO tylko w trybie aktywnym.”

Ma się rozumieć, to przecież takie proste… A co stanie się przed zalogowaniem domyślnie? To oczywiste:

„Dostęp do powiadomień w IKO przed zalogowaniem domyślnie będzie wymagać podania kodu PIN. Czasami poprosimy Cię o potwierdzenie PIN-em płatności zbliżeniowych kartami również dla kwot poniżej 50 zł.

Czy mogę włączyć dwuetapowe logowanie z mobilną autoryzacją? Oczywiście!

„Możesz włączyć dwuetapowe logowanie z mobilną autoryzacją w IKO. Jeżeli cokolwiek wzbudzi Twój niepokój podczas logowania, skontaktuj się z naszą infolinią.”

Prawdę mówiąc, wolałbym znaleźć jakiegoś tłumacza.

Ludzie, czy jest na sali tłumacz?

Tarnów

Tarnów: pogrzeb dwóch dziewczynek, ofiar Holokaustu, na Cmentarzu Żydowskim

Opublikowane

on

Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostały ekshumowane – odbył się we wtorek wieczorem na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam wcześniej pochowane.

Czytaj dalej

Katowice

Znamy tegoroczną trasę Tour de Pologne. Po drodze Katowice, Rzeszów i Tarnów, z wielkim finałem w Krakowie

Opublikowane

on

Dodane przez

Czesław Lang zaprezentował trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Czytaj dalej

Tarnów

Zapraszamy! Otwarte! Teatr wznawia działalność i szuka “Mecenasów”

Opublikowane

on

Teatr im. Ludwika Solskiego do końca sezonu zaprezentuje dwie premiery, wróci do wcześniej granych tytułów na wszystkich scenach. Zostanie wprowadzony do sprzedaży „Bilet Mecenasa” a wielbiciele lektury będą mogli ją uskutecznić na Zielonym Dachu w towarzystwie aktorów. Nie zabraknie też wyjątkowego konkursu.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne