Tanie paczki międzynarodowe – na co zwrócić uwagę?

4 minut czytania

Przesyłanie paczek do rodziny i znajomych z odległych zakątków świata stało się niezwykle popularne. Z racji wzrostu osób na emigracji firmy kurierskie coraz chętniej wprowadzają liczne oferty i promocje. Również wzrost znaczenia sklepów internetowych sprawia, że przesyłki międzynarodowe nie są tematem tabu. Dlatego blog https://lepszykurier.pl/ przygotował specjalną publikacje. Jest ona rodzajem poradnika, który pomoże wam w wyborze najtańszych przesyłek międzynarodowych. Oto patenty, które udało nam się przetestować. 

Korzystanie z wyszukiwarek cen 

Kiedy przygotowywaliśmy się do artykułu https://lepszykurier.pl/tanie-przesylki-miedzynarodowe/ zastanawialiśmy się nad sposobami szybkimi, a zarazem prostymi. Dlatego pierwszą myślą było znalezienie wyszukiwarki cen. To dzięki niej każdy konsument może porównać ceny interesującego go produktu i wybrać najniższą na rynku. Nie wiedziałam, że kurierzy posiadają własną wyszukiwarkę do czasu, kiedy nie wpisałam wyszukiwarka kurierów. Tak oto wyskoczyło mi kilka wyszukiwarek cen.

Na pierwszych zakładkach porównywarek cen kuriera wpisujecie: wagę oraz rozmiary paczki. Dodatkowo wybieracie miejsca jej dostarczenia. W tym przypadku zdecydowaliśmy się na kierunek Polska – Anglia. Tak naszym oczom ukazał się arkusz z firmami. Od ceny najniższej, aż po najwyższą. 

 Korzystanie z przelicznika na stronach kuriera 

Niektóre firmy kurierskie pozwalają klientom sprawdzać ceny swoich paczek. Jeśli mamy taką możliwość, a nie każda firma daje nam opcję sprawdzenia dostawy jeszcze przed zamówieniem warto tak zrobić. W tym celu podajemy lokalizacje miejsca wysłania i dostarczenia, wagę oraz typ paczki. Zatwierdzamy i czekamy na wynik. Jeśli cena jest odpowiednia nadajemy paczkę, a jeśli nie szukamy opcji tańszej. 

Nie każda firma daje nam możliwość skorzystania z tej opcji. Wiem, że na stronie ups możemy sprawdzić czas oraz koszt dostawy. Dzięki czemu wiemy kiedy przesyłka dotrze do miejsca docelowego. Opcja ta jest dostępna dla większości krajów świata. 

 Rodzaj transportu 

Aby cena paczki nie była droższa od jej zawartości warto zwrócić uwagę na transport. Paczki, które są dostarczane transportem lotniczym mogą kosztować krocie. Dlatego najlepszą opcją jest dostawa drogowa. Ciężarówka pozwala na dostarczenie paczki w dowolnie miejsce. Jest też opcją o kilkanaście procent tańszą. Widać to na przykładzie firm, które wyświetliły swoje propozycje cenowe. 

Przykładowo: Paczka z Polski do Anglii o wadze 5kg była w cenie 75 złotych transportem drogowym. Ta sama przesyłka transportem lotniczym kosztowała 320 złotych. Cena ta jest kosmiczna. 

Jeśli nie zależy nam na czasie warto przesyłać paczki metodą drogową niż lotniczą. 

 Promocje i rabaty 

W firmach kurierskich nie wiele mówi się o udzielanych rabatach. Jednak czasem akcje promocyjne się zdarzają marka dpd ostatnio wyruszyła z ciekawą ofertą. Po podaniu kody promocyjnego w opcji nadania przesyłki klient może zapłacić za przesyłkę nawet 40 złotych. To dobra rada dla wszystkich osób, które na przełomie wakacji chcą przesłać rodzinie kawałek Polski. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Artystyczna podróż Teatru Nie Teraz w polską historię

Następny wpis

Dwa światy mody. Dziury w spodniach. Brzmi jak anegdota, ale wydarzyło się naprawdę...