>
/

Tarnów: Anna Chmura rozpoczęła pracę w Centrum Sztuki Mościce

2 minut czytania

Nowa dyrektor tej jednej z najważniejszych placówek kulturalnych w województwie, w wyniku wygranego konkursu, została powołana przez Zarząd Województwa Małopolskiego.

Anna Chmura pracę rozpoczęła od spotkania z załogą centrum Sztuki Mościce. Została przedstawiona przez szefową Departamentu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Monikę Gubałę.  – Macie Państwo od dziś sternika. Pani Anna Chmura jest Waszym dyrektorem i dobrym duchem. Ma sporo pomysłów na rozwój placówki, także w trudnym czasie epidemii koronawirusa. Deklaruje również pozostawienie sztandarowej oferty instytucji. Życzę powodzenia w nowej pracy – mówiła dyrektor Monika Gubała. Marzy mi się nowoczesna instytucja kultury, budowana wspólnie z szerokim środowiskiem kulturotwórczym i okołokulturotwórczym Tarnowa i regionu, otwarta na wszystkich odbiorców. Taka, do której każdy może przyjść – poinformowała w rozmowie z pracownikami Anna Chmura. 

Anna Chmura jest dyrektorem, menedżerem, nauczycielem, trenerem, prezesem zarządu. Ukończyła studia filologiczne (filologia angielska, filologia rosyjska) oraz studia podyplomowe w zakresie organizacji, zarządzania, kierowania zespołami ludzkimi. Jest autorem lub współautorem wielu znaczących projektów kulturalnych, charytatywnych oraz edukacyjnych i patriotycznych. Organizator i współorganizator przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, historycznym i patriotycznym, inicjatorka i koordynator Muralu Rotmistrza Witolda Pileckiego, akcji społecznych, autorka i współautorka projektów edukacyjno – kulturalnych: Szlak cmentarzy wojennych w regionie, Bliżej kultury – w stronę teatru, Z kulturą za pan brat, Kulturowy kod Europy, Z kulturą na TY czy Wokół teatru – spotkania autorskie.

Posiada bogate doświadczenie w zakresie współpracy z ogólnopolskimi, wojewódzkimi oraz regionalnymi instytucjami edukacyjnymi i kulturalnymi. Osoba zaangażowana w realizację krajowych oraz międzynarodowych projektów oraz pozyskiwania dotacji zewnętrznych. Organizator warsztatów artystycznych , teatralnych, dziennikarskich, fotograficznych, plastycznych i tanecznych dla dzieci, młodzieży oraz seniorów.

Źródło: CSM Mościce

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Diecezja tarnowska: koronawirus u jednej uczestniczki pielgrzymki. Nie brała udziału w uroczystościach w Częstochowie

Następny wpis

Katowice. W szkołach pojawią się maseczki, płyny do odkażania i przyłbice. Nowy rok szkolny, na nowych zasadach