Connect with us
Reklama

Tarnów

Tarnów: jak idzie praca przy remoncie ul. Lwowskiej? (zdjęcia)

Opublikowane

on

Prace wznowiono w czwartek. Na wysokości wjazdu do Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza oraz w miejscu połączenia Lwowskiej z ulicą Szarą powstanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Wzdłuż całej jezdni zostaną zbudowane chodniki i ścieżki rowerowe, oddzielone od drogi pasem zieleni.

Lwowska będzie ulicą dwujezdniową – kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w każdym kierunku. Cała ulica zostanie objęta Inteligentnym Systemem Transportowym.

Koszt pierwszego etapu modernizacji Lwowskiej to około 32 milionów złotych. Ponad 14,5 miliona stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Kierowców, korzystający z przejazdu modernizowaną ulicą Lwowską, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Fot. Artur Gawle

Czytaj dalej

Tarnów

Tarnów: pogrzeb dwóch dziewczynek, ofiar Holokaustu, na Cmentarzu Żydowskim

Opublikowane

on

Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostały ekshumowane – odbył się we wtorek wieczorem na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam wcześniej pochowane.

Czytaj dalej

Katowice

Znamy tegoroczną trasę Tour de Pologne. Po drodze Katowice, Rzeszów i Tarnów, z wielkim finałem w Krakowie

Opublikowane

on

Dodane przez

Czesław Lang zaprezentował trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Czytaj dalej

Tarnów

Zapraszamy! Otwarte! Teatr wznawia działalność i szuka “Mecenasów”

Opublikowane

on

Teatr im. Ludwika Solskiego do końca sezonu zaprezentuje dwie premiery, wróci do wcześniej granych tytułów na wszystkich scenach. Zostanie wprowadzony do sprzedaży „Bilet Mecenasa” a wielbiciele lektury będą mogli ją uskutecznić na Zielonym Dachu w towarzystwie aktorów. Nie zabraknie też wyjątkowego konkursu.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne