Connect with us
Reklama

Tarnów

Tarnów: od poniedziałku rusza remont Krakowskiej. Przygotujcie się na utrudnienia

Opublikowane

on

W najbliższy poniedziałek, 16 marca, rozpocznie się remont ul. Krakowskiej. Prace obejmują odcinek od ul. Warsztatowej do ul. Przemysłowej. Na czas remontu zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu – informuje UM.

Jak informują pracownicy Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie, w czasie wykonywania robót drogowych zostanie utrzymana ciągłość ruchu w obu kierunkach. Podczas trwania remontu obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Drogowcy rozpoczną remont od dwóch pasów jezdni znajdujących się od strony stacji paliw. Ruch pojazdów zostanie przeniesiony na pozostałe dwa pasy.

Prace będą polegały na wykonaniu podbudowy i wymianie nawierzchni jezdni na całej szerokości oraz na remoncie chodników po obu stronach ulicy. Ich koszt to blisko trzy miliony złotych. Połowę tej kwoty miasto ma otrzymać z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przetarg na wykonanie tej inwestycji wygrała Eurovia. Ta sama firma modernizowała ulicę Elektryczną.

Źródło: UM Tarnów, fot. ilustracyjne

Czytaj dalej

Tarnów

Tarnów: pogrzeb dwóch dziewczynek, ofiar Holokaustu, na Cmentarzu Żydowskim

Opublikowane

on

Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostały ekshumowane – odbył się we wtorek wieczorem na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam wcześniej pochowane.

Czytaj dalej

Katowice

Znamy tegoroczną trasę Tour de Pologne. Po drodze Katowice, Rzeszów i Tarnów, z wielkim finałem w Krakowie

Opublikowane

on

Dodane przez

Czesław Lang zaprezentował trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Czytaj dalej

Tarnów

Zapraszamy! Otwarte! Teatr wznawia działalność i szuka “Mecenasów”

Opublikowane

on

Teatr im. Ludwika Solskiego do końca sezonu zaprezentuje dwie premiery, wróci do wcześniej granych tytułów na wszystkich scenach. Zostanie wprowadzony do sprzedaży „Bilet Mecenasa” a wielbiciele lektury będą mogli ją uskutecznić na Zielonym Dachu w towarzystwie aktorów. Nie zabraknie też wyjątkowego konkursu.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne