/

Tarnów: policjanci oniemieli. Sprawca kolizji „wydmuchał” przy pierwszym badaniu przenośnym alkomatem 6 promili…

3 minut czytania

Jak informuje tarnowska policja zamroczeni alkoholem kierowcy byli w miniony weekend sprawcami –  na szczęście  – jedynie kolizji drogowych. Dwóch kierowców w piątek, a trzeci w niedzielę wsiadło za kierownicę, mając ponad 3 promile alkoholu.

W piątek 11.09. około godziny 8 rano na kierowców wjeżdżający do Tarnowa od strony Tuchowa i jadących do Tuchowa, czekała niemiła niespodzianka. Jeden z kierowców pod wiaduktami na krótkim, krętym odcinku ul. Tuchowskiej najpierw uderzył w bariery, betonową podporę mostu, a następnie w jadącego w przeciwnym kierunku osobowego nissana. Przejazd w obu kierunkach był niemożliwy, utworzył się kilkukilometrowy korek.

Jak się okazało przyczyną był alkohol. Kierowca osobowego Volvo, sprawca kolizji, w pierwszej chwili „wydmuchał” 3.00 mg/l tj. ponad 6 promili alkoholu! Kolejne badanie kilka godzin później na urządzeniu stacjonarnym wskazało już nieco ponad 3 promile. Na domiar złego, sprawdzenie w bazach danych wskazało, że 31-letni kierowca mieszkaniec południowej części powiatu tarnowskiego nie ma prawa jazdy, a od 2017 do 2021 roku sąd rejonowy wydał postanowienie o zakazie prowadzenia pojazdów.

Kolejna kolizja ma miejsce około godziny 10 na ulicy Lwowskiej. 44-letni kierowca, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, swoim fiatem „rozjeżdżał” znaki drogowe informujące o wysepce rozdzielającej. I tym razem trzeźwość kierowcy ma tu wiele do życzenia. Kierowca w wydychanym powietrzu ma ponad 3 promile alkoholu (1,57 mg/l).

W nocy z soboty na niedzielę miało miejsce bardzo niebezpieczne zdarzenie drogowe. Około godziny 2 w nocy kierowca osobowej hondy wyjeżdżając z Tarnowa w kierunku Ładnej, zjechał na przeciwległy pas ruchu i na szczęście jedynie otarł się o bok zastawu pojazdu ciężarowego, a następnie kontynuując jazdę, uderzył czołowo w prawidłowo jadącego kierowcę nissana. Skończyło się na dużej dawce strachu, a przyczyną kolizji po raz kolejny był alkohol w dużej dawce. Policjanci, którzy przeprowadzili badanie, stwierdzili w wydmuchiwanym powietrzu 2,06 mg/l, tj. 4.14 promila alkoholu.

Wobec wszystkich trzech wypadków policjanci w Tarnowie będą prowadzili postępowanie w związku z prowadzeniem pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Osoby posiadające prawo jazdy straciły je, a dodatkowo grozi im trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, dwa lata pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. O wszystkim będzie jednak decydował tarnowski sąd.

Źródło: materiały policji

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Górnicy ogłosili pogotowie strajkowe. Strajk coraz bardziej realny

Następny wpis

Policjant zauważył poszukiwanego listem gończym... w kościele. 44-latek miał trafić za kratki za śmiertelne pobicie