Connect with us
Reklama

Tarnów

Tarnów: poranny alarm w policji i poszukiwania 7-letniego chłopca

Opublikowane

on

Piątkowy poranek zaczął się w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie nerwowo. Krótko przed godziną 7.00 rano na numer alarmowy 112 zadzwoniło dziecko, informując że jego bliscy potrzebują pomocy. Chłopczyk mówił, iż nie może dobudzić domowników. Przerwane połączenie nie pozwoliło na zlokalizowanie adresu, z którego dotarła na nas ta niepokojąca informacja, ani tożsamości dziecka.

Policjanci ustalili, że połączenie zostało wykonane z północno-wschodniej części miasta – z okolic Osiedla Zielonego, ulic Jana Pawła II lub Ablewicza w Tarnowie. Ogłoszono alarm dla tarnowskiej komendy i komisariatu Tarnów-Centrum, a w teren wyruszyły natychmiast policyjne patrole, sprawdzając wskazany obszar, mieszkanie po mieszkaniu.

Na wyniki pracy mundurowych nie trzeba było długo czekać. Dzielnicowi z komisariatu Centrum, dzięki odtworzonemu nagraniu głosu dziecka ze zgłoszenia w jednym z przedszkoli, ustalili personalia chłopca i miejsce jego zamieszkania, co pozwoliło na błyskawiczne dotarcie na miejsce.

Telefoniczne zgłoszenie okazało się żartem 7-letniego chłopca, pozostającego pod opieką dziadków. Ani seniorzy, ani rodzice dziecka nie potrzebowali żadnej pomocy.

Źródło: tarnowska policja, fot. ilustracyjne

Tarnów

Tarnów: pogrzeb dwóch dziewczynek, ofiar Holokaustu, na Cmentarzu Żydowskim

Opublikowane

on

Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostały ekshumowane – odbył się we wtorek wieczorem na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam wcześniej pochowane.

Czytaj dalej

Katowice

Znamy tegoroczną trasę Tour de Pologne. Po drodze Katowice, Rzeszów i Tarnów, z wielkim finałem w Krakowie

Opublikowane

on

Dodane przez

Czesław Lang zaprezentował trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Czytaj dalej

Tarnów

Zapraszamy! Otwarte! Teatr wznawia działalność i szuka “Mecenasów”

Opublikowane

on

Teatr im. Ludwika Solskiego do końca sezonu zaprezentuje dwie premiery, wróci do wcześniej granych tytułów na wszystkich scenach. Zostanie wprowadzony do sprzedaży „Bilet Mecenasa” a wielbiciele lektury będą mogli ją uskutecznić na Zielonym Dachu w towarzystwie aktorów. Nie zabraknie też wyjątkowego konkursu.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne