Connect with us
Reklama

Tarnów

Tarnów: Rynek będzie gotowy na lato?

Opublikowane

on

Firma Polskie Surowce Skalne kontynuuje modernizację płyty tarnowskiego rynku. Zgodnie z zapowiedziami, najbardziej reprezentacyjny plac miasta powinien zacząć służyć mieszkańcom wraz z letnią pogodą – informuje UMT.

Roboty zostały podzielone na etapy, tak by nie zamykać całego rynku. Ułożono już kocie łby wokół ratusza, a także większą część granitowych płyt, stanowiących zasadniczą część placu. W kolejnym etapie przystąpiono do usuwania nawierzchni pasa jezdnego i wymiany kostki – zaczynając od części północno-wschodniej. Modernizację zakończą prace po południowej stronie placu.

– Na remoncie rynku skupiamy się w sposób szczególny. Myślę, że to ważne dla wszystkich mieszkańców – mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Po zakończeniu prac budowlanych, zadbamy o estetykę – zieleń i elementy małej architektury, takie jak fontanny czy kamienne ławeczki.

Umowa na remont tarnowskiego rynku została podpisana 16 kwietnia ubiegłego roku. Wykonawca zobowiązał się do trzyletniej gwarancji oraz rękojmi na osiem lat.

Czytaj dalej

Tarnów

Tarnów: pogrzeb dwóch dziewczynek, ofiar Holokaustu, na Cmentarzu Żydowskim

Opublikowane

on

Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostały ekshumowane – odbył się we wtorek wieczorem na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam wcześniej pochowane.

Czytaj dalej

Katowice

Znamy tegoroczną trasę Tour de Pologne. Po drodze Katowice, Rzeszów i Tarnów, z wielkim finałem w Krakowie

Opublikowane

on

Dodane przez

Czesław Lang zaprezentował trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Czytaj dalej

Tarnów

Zapraszamy! Otwarte! Teatr wznawia działalność i szuka “Mecenasów”

Opublikowane

on

Teatr im. Ludwika Solskiego do końca sezonu zaprezentuje dwie premiery, wróci do wcześniej granych tytułów na wszystkich scenach. Zostanie wprowadzony do sprzedaży „Bilet Mecenasa” a wielbiciele lektury będą mogli ją uskutecznić na Zielonym Dachu w towarzystwie aktorów. Nie zabraknie też wyjątkowego konkursu.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne