Tarnów: Rynek będzie gotowy na lato?

Firma Polskie Surowce Skalne kontynuuje modernizację płyty tarnowskiego rynku. Zgodnie z zapowiedziami, najbardziej reprezentacyjny plac miasta powinien zacząć służyć mieszkańcom wraz z letnią pogodą – informuje UMT.

Roboty zostały podzielone na etapy, tak by nie zamykać całego rynku. Ułożono już kocie łby wokół ratusza, a także większą część granitowych płyt, stanowiących zasadniczą część placu. W kolejnym etapie przystąpiono do usuwania nawierzchni pasa jezdnego i wymiany kostki – zaczynając od części północno-wschodniej. Modernizację zakończą prace po południowej stronie placu.

– Na remoncie rynku skupiamy się w sposób szczególny. Myślę, że to ważne dla wszystkich mieszkańców – mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Po zakończeniu prac budowlanych, zadbamy o estetykę – zieleń i elementy małej architektury, takie jak fontanny czy kamienne ławeczki.

Umowa na remont tarnowskiego rynku została podpisana 16 kwietnia ubiegłego roku. Wykonawca zobowiązał się do trzyletniej gwarancji oraz rękojmi na osiem lat.

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search