Connect with us
Reklama

Tarnów

Tarnów: ukradł pół świniaka i dwie butelki wódki. Do tego książki i obrazy…

Opublikowane

on

41-latek z Tarnowa okradał domki jednorodzinne na terenie miasta i powiatu. Zabierał wszystko, co tylko można było wynieść.  W bagażniku użytkowanego przez niego samochodu mundurowi znaleźli pochodzące z włamań rzeczy, w tym… wieprzowinę i zwoje kiełbas.

Ukradł także elektronarzędzia oraz elementy wyposażenia i instalacji. Nie pogardził również obrazami ani starymi wydaniami książek. Za jego sprawą zniknęły 2 akordeony, alkohol i całkiem spora część… wieprza. Mieszkańcy Janowic, Tarnowa i Bogoniowic wycenili straty na ponad 10 tys. złotych.

Złodziejska passa zakończyła się, gdy mężczyzna postanowił wrócić na miejsce „zbrodni” po swój łom.  W drodze powrotnej do domu został zatrzymany przez policjantów z tarnowskiej komendy miejskiej. W jego samochodzie mundurowi ujawnili skradzione przedmioty oraz niewielką ilość ukrytej pod siedzeniem amfetaminy. 41-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających – oba przestępstwa popełnił w warunkach recydywy. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci odzyskali wiele pochodzących z kradzieży przedmiotów, których właścicieli obecnie poszukują. Jeśli padłeś ofiarą włamywacza i rozpoznajesz swoją własność poinformuj o tym policję. Numery telefonów:

14 628 1215 – Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie,
14 628 12 22 – całodobowy numer oficera dyżurnego KMP w Tarnowie
lub alarmowym numerem 112.

Fot. materiały policji oraz fot. ilustracyjne pixabay.com

Czytaj dalej

Tarnów

Tarnów: pogrzeb dwóch dziewczynek, ofiar Holokaustu, na Cmentarzu Żydowskim

Opublikowane

on

Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostały ekshumowane – odbył się we wtorek wieczorem na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam wcześniej pochowane.

Czytaj dalej

Katowice

Znamy tegoroczną trasę Tour de Pologne. Po drodze Katowice, Rzeszów i Tarnów, z wielkim finałem w Krakowie

Opublikowane

on

Dodane przez

Czesław Lang zaprezentował trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Czytaj dalej

Tarnów

Zapraszamy! Otwarte! Teatr wznawia działalność i szuka “Mecenasów”

Opublikowane

on

Teatr im. Ludwika Solskiego do końca sezonu zaprezentuje dwie premiery, wróci do wcześniej granych tytułów na wszystkich scenach. Zostanie wprowadzony do sprzedaży „Bilet Mecenasa” a wielbiciele lektury będą mogli ją uskutecznić na Zielonym Dachu w towarzystwie aktorów. Nie zabraknie też wyjątkowego konkursu.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne