Connect with us
Reklama

Tarnów

Tarnów: zamknięte place zabaw

Opublikowane

on

Na wszystkich placach zabaw w Tarnowie pojawią się tabliczki informujące, iż obowiązuje zakaz wstępu i korzystania z urządzeń do zabawy. Zakaz obowiązywał będzie do odwołania – informuje UM Tarnowa.

Słoneczna pogoda spowodowała, iż na wszystkich placach zabaw w mieście pojawiło się sporo rodziców ze swoimi pociechami, co w obecnej sytuacji epidemiologicznej jest zdecydowanie niewskazane. Po pierwsze chodzi o gromadzenie się w jednym miejscu większych grup ludzi, po drugie korzystanie przez wiele dzieci z tych samych urządzeń do zabawy to możliwość przenoszenia infekcji.

W związku z tym władze miejskie podjęły decyzję o zamknięciu aż do odwołania wszystkich miejskich placów zabaw w Tarnowie, w tym również Ogródka Jordanowskiego w Parku Strzeleckim. Na ogrodzeniach wszystkich placów pojawią się tabliczki informujące o zakazie wraz z sugestiami pozostania w domu.

Niestety nie wszystkie place zabaw można zamknąć fizycznie, więc należy liczyć na rozsądek rodziców. Tak jest np. z Ogródkiem Jordanowskim, którego zamknięcie równałoby się zamknięciu Parku Strzeleckiego, a jest on dla wielu tarnowian trasą komunikacyjną, którą skracają sobie drogę i oczywiście miejscem spacerów, które można odbywać z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności, czyli bez bliższego kontaktu z innymi osobami korzystającymi z parku.

Władze miejskie apelują również do spółdzielni mieszkaniowych i innych instytucji, które mają w swoich zasobach place zabaw, aby wydały podobne zakazy.

Źródło: UMT, fot. ilustracyjne Artur Gawle

Czytaj dalej

Tarnów

Tarnów: pogrzeb dwóch dziewczynek, ofiar Holokaustu, na Cmentarzu Żydowskim

Opublikowane

on

Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostały ekshumowane – odbył się we wtorek wieczorem na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam wcześniej pochowane.

Czytaj dalej

Katowice

Znamy tegoroczną trasę Tour de Pologne. Po drodze Katowice, Rzeszów i Tarnów, z wielkim finałem w Krakowie

Opublikowane

on

Dodane przez

Czesław Lang zaprezentował trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Czytaj dalej

Tarnów

Zapraszamy! Otwarte! Teatr wznawia działalność i szuka “Mecenasów”

Opublikowane

on

Teatr im. Ludwika Solskiego do końca sezonu zaprezentuje dwie premiery, wróci do wcześniej granych tytułów na wszystkich scenach. Zostanie wprowadzony do sprzedaży „Bilet Mecenasa” a wielbiciele lektury będą mogli ją uskutecznić na Zielonym Dachu w towarzystwie aktorów. Nie zabraknie też wyjątkowego konkursu.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne