>
//

Tarnów: zawieszone treningi. Piłkarze ręczni na kwarantannie!

2 minut czytania
Jak informują szefowie Grupy Azoty SPR Tarnów w ostatnim, przegranym meczu z Wisłą Płock, w drużynie gości wystąpił zawodnik, u którego potwierdzono obecność koronawirusa. Treningi tarnowskiego klubu zostały zawieszone. Zawodnicy i trenerzy zostali poddani kwarantannie.
 
Pełny komunikat tarnowskiego klubu:
 

U jednego z zawodników Orlen Wisła Płock został stwierdzony przypadek koronawirusa. Dzisiaj otrzymaliśmy informację o jego dodatnim wyniku na SARS-CoV-2. Wspomniany zawodnik wystąpił podczas niedzielnego spotkania z naszą drużyną, w związku z tym podjęliśmy natychmiastowe działania, mające na celu ochronę zdrowia naszych zawodników, pracowników klubu oraz ich rodzin.

Zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów u zarażonego zawodnika, decyzją Komisarza Ligi zawodnicy oraz trenerzy Orlen Wisły Płock i Grupy Azoty SPR Tarnów zostali poddani kwarantannie. Kwarantannie poddano również sędziów, delegatów oraz inne osoby, które podczas niedzielnego meczu miały bezpośredni kontakt z zakażonym zawodnikiem. Grupa Azoty SPR Tarnów i Superliga sp. z o.o. pozostają w stałym kontakcie z przedstawicielami Inspektoratów Sanitarnych, a dalsze decyzje, w tym o powrocie do treningów, będą podejmowanie po badaniach osób objętych kwarantanną.
 
W tym momencie naszym priorytetem jest zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo naszych zawodników, pracowników klubu oraz ich rodzin. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o wystąpieniu koronawirusa w Orlen Wisła Płock wdrożyliśmy plan ochronny, który został przygotowany przed rozpoczęciem sezonu. Byliśmy gotowi na wystąpienie takiej sytuacji, mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Zawiesiliśmy treningi i czekamy na dalsze instrukcje z Inspektoratów Sanitarnych – mówi Krzysztof Mogielnicki, prezes Grupa Azoty SPR Tarnów

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Uszczegóławianie szczegółów i brak przełomu. Związkowcy pojadą na Warszawę?

Następny wpis

Po aukcji pamiątki po Władysławie Szpilmanie trafią do Sosnowca! To m.in. pianino warte 378 tysięcy złotych