Connect with us
Reklama

Katowice

Teatr Żelazny organizuje warsztaty aktorskie. Tutaj wiek nie gra roli

Opublikowane

on

Teatr Żelazny  organizuje warsztaty aktorskie dla wszystkich, którym marzy się sceniczna przygoda.  To również znakomita okazja, aby popracować nad sobą, zyskać pewność siebie, zapanować nad emocjami, czy deprymującą tremą.

Teatr zaprasza na zajęcia aktorskie dla dorosłych  –  18+ ( dla początkujących i średniozaawansowanych).

– Chcesz rozwinąć swoje zainteresowania? Czujesz, że scena to Twój drugi dom? A może chcesz popracować nad swoją pewnością siebie, okiełznać strach przed występami publicznymi? Warsztaty aktorskie są idealne dla Ciebie! – zachęcają na swoim fanpage’u organizatorzy zajęć.

Co czeka uczestników warsztatów?

– Wprowadzenie do aktorstwa, które łączy różne techniki, takie jak praca z ciałem – budowanie świadomości ciała i zaplecza pamięci emocjonalnej. Te warsztaty są dla tych, którzy chcą poznać tajniki aktorstwa poprzez gry improwizacyjne, zadania aktorskie i improwizację. Zajęcia te mają charakter otwierający, uświadamiający nasze ograniczenia, wreszcie stwarzają możliwość do ich pokonania – dodają aktorzy katowickiego Teatru.

Co kryje się za pod hasłem: Amerykańskie sceny filmowe?

– Przez cały semestr pracujemy w parach nad konkretnymi scenami z klasyków amerykańskiego kina. Nauczysz się sposobu pracy nad scenariuszem. Pokażemy Ci jak rozebrać scenę na części, jak znaleźć istotne dla postaci informacje: cele, okoliczności i stan emocjonalny, jak pracować z danymi okolicznościami, by wreszcie tchnąć w postać życie.

Warsztaty zakończą się pokazem przygotowanego w czasie ich trwania spektaklu na scenie.

Zajęcia zaplanowane są w terminie od 13.03.2021 do 19.06.2021. Będą się odbywać w soboty w godz. 10:00 – 13:30 Koszt:430 zł miesięcznie. Warto się pospieszyć bo liczba miejsc jest ograniczona.

Teatr Żelazny zaprasza również na warsztaty aktorskie dla dzieci i młodzieży

To warsztaty dla każdego, kogo pociąga teatr, chciałby rozwinąć swoje umiejętności i sprawdzić się jako aktor!

 – Aktorstwo to świetna forma nauki zarówno dla tych, którzy uwielbiają być w centrum uwagi, jak i tych, którzy skrywają swoje emocje. Pobudzenie wyobraźni i właściwie dobrane formy ekspresji pozytywnie wpływają na samopoczucie i rozwój  – zachęcają organizatorzy. – Zajęcia teatralne umożliwiają nie tylko rozwinięcie umiejętności aktorskich ale również rozwój osobisty. Zamiłowanie do sztuki kreuje nowe spojrzenie na otaczający świat. Regularne ćwiczenia teatralne rozwijają wyobraźnię, pozwalają podejmować nowe wyzwania i integrują z grupę rówieśników. To doskonała mieszanka dobrej zabawy i rozwoju artystycznego.

Grupa wiekowa 10-13 lat: zajęcia od 2 marzec 2021 do 25 maja 2021

Grupa wiekowa 14-18 lat: zajęcia od 8 lutego 2021 do 24 maja 2021 r

Zapisy drogą mailową: koordynacja@teatrzelazny.pl. Więcej informacji pod numerem: 792 799 847 (BP)

Katowice

Samorządy stracą miliardy przez Polski Ład. Drastyczne spadki dochodów mogą doprowadzić gminy do bankructwa

Opublikowane

on

Dodane przez

Polski Ład mocno uderzy w samorządy. Samorządowcy w całym kraju obawiają się konsekwencji finansowych, które przyniosą rządowe pakiety rozwiązań legislacyjnych. Straty samorządów wynikające z utraty wpływów z podatku PIT mogą wynieść nawet 12 miliardów złotych.

Czytaj dalej

Katowice

Zabójca 11-letniego Sebastiana przez wiele lat znęcał się nad swoją rodziną. Sam miał nieszczęśliwe dzieciństwo – wyjawia była żona optyka z Katowic (Uwaga! TVN)

Opublikowane

on

Dodane przez

Tomasz M. porwał, a następnie brutalnie zamordował 11-letniego Sebastiana. W przeszłości M. uprowadził spod sklepu 9-letniego Dawida. – Próbowałem uciec. Kiedy doszedłem do drzwi i zacząłem je szarpać, zorientowałem się, że są zamknięte – opowiada po latach.

Czytaj dalej

Katowice

„Zmartwychwstałam” – mówi pani Izabela, której krótko po porodzie śląscy lekarze przeszczepili płuca. Na COVID-19 zachorowała będąc w ciąży

Opublikowane

on

Dodane przez

Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu z powodzeniem przeszczepili płuca 38-letniej Izabeli, która będąc w ciąży, ciężko zachorowała na COVID-19. Jest to prawdziwy medyczny cud.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne