///

Tour de Pologne. Dobre informacje! Wybudzony i przytomny. Holenderski kolarz w dobrym stanie

1 minuta czytania

Stan holenderskiego kolarza Fabia Jakobsena, najbardziej poszkodowanego w środowej kraksie na Tour de Pologne znacznie się poprawił. Informacje o jego stanie zdrowia przekazali lekarze ze Szpitala im. Świętej Barbary w Sosnowcu.

Po wybudzeniu kolarza ze stanu śpiączki farmakologicznej okazało się, że sportowiec odpowiada na komunikaty przekazywane przez lekarzy w języku angielskim. Jest w stanie ruszać rękami, nogami i głową. – Duże szczęście i duży sukces. To młody i wysportowany człowiek i to go na pewno uratowało – komentował zastępca dyrektora sosnowieckiej placówki, doktor Paweł Gruenpeter.

Przypomnijmy, że do fatalnie wyglądającego wypadku doszło w środę. O etapowe zwycięstwo rywalizowało dwóch Holendrów: Dylan Groenewegen i Fabio Jakobsen. Pierwszy, w ferworze walki, zepchnął swojego rodaka na barierki. Ten zahaczył jeszcze o sędziego wyścigu i upadając doznał ciężkiego urazu głowy. Kolarz – w nocy ze środy na czwartek – przeszedł wielogodzinną operację w sosnowieckim szpitalu. Według tamtejszych lekarzy, czeka go jego długa rehabilitacja. Na ewentualny wypis może liczyć najwcześniej za około dwa tygodnie.

WD/IKC

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie – od jutra na Śląsku

Następny wpis

Jak Aneta i Artur na Chorwację motocyklami pojechali (miniprzewodnik, ceny, zdjęcia)