Connect with us
Reklama

Tarnów

Trójmiejskie restauracje wspierają darmowymi posiłkami pracowników służby zdrowia. Może by tak i w naszym mieście?

Opublikowane

on

Lokale gastronomiczne w Gdańsku i Gdyni oferują darmowe posiłki lekarzom i personelowi medycznemu trójmiejskich szpitali. Chcą w ten sposób okazać wsparcie pracownikom służby zdrowia, którzy na co dzień walczą o życie pacjentów. Akcję zainicjowali właściciele gdyńskiej restauracji Muszla.

„Mając na uwadze powagę sytuacji spodziewaliśmy się, że będziemy musieli zamknąć restaurację dla gości. Uznaliśmy, że w tym trudnym czasie musimy zadbać o pracowników służby zdrowia, którzy każdego dnia walczą o życie pacjentów. Postanowiliśmy, że będziemy im dowozili pizzę, aby mieli siły do pracy. Skontaktowaliśmy się z ordynatorem Izby Przyjęć Szpitala Miejskiego w Gdyni, którzy przyznał, że w obecnej sytuacji lekarze i personel medyczny są zapracowani i nie mają czasu na przyrządzenie posiłku” – powiedziała PAP właścicielka restauracji Muszla Anna Wylężak.

Każdego dnia lokal przygotowuje 10 pizz, które personel medyczny Szpitala Miejskiego im. św. Wincentego a Paulo odbiera w drodze do pracy.

Do akcji włączają się kolejne lokale z Trójmiasta m.in. Viva la Pizza z Gdyni, a także Zaufajni Food & Cocktail Bar, Raban – Asian Street Food, Pizza Napoli z Gdańska.

„Dołączamy do akcji #gastropomaga. Codzienne będziemy przekazywać pizzę do służby zdrowia. Lekarze, pielęgniarki, pracownicy szpitali przeżywają teraz ciężki czas, którego brakuje im na przygotowanie ciepłego posiłku. W tym ciężkim czasie pomyślmy o innych. Uważajcie na siebie i Waszych najbliższych – napisali w mediach społecznościowych właściciele Viva la Pizza.

Wylężak poinformowała, że oprócz restauratorów pomoc oferują również osoby prywatne. „Dołączyła do nas pani z Domu Pomocy Społecznej, która zaoferowała, że upiecze ciasta. To piękne, że w tym trudnym momencie potrafimy wspólnie się zorganizować” – dodała.

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego od soboty lokale gastronomiczne mogą sprzedawać jedynie dania na wynos z odbiorem osobistym lub dowozem do domu. (PAP)

Czytaj dalej

Tarnów

Tarnów: pogrzeb dwóch dziewczynek, ofiar Holokaustu, na Cmentarzu Żydowskim

Opublikowane

on

Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostały ekshumowane – odbył się we wtorek wieczorem na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam wcześniej pochowane.

Czytaj dalej

Katowice

Znamy tegoroczną trasę Tour de Pologne. Po drodze Katowice, Rzeszów i Tarnów, z wielkim finałem w Krakowie

Opublikowane

on

Dodane przez

Czesław Lang zaprezentował trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Czytaj dalej

Tarnów

Zapraszamy! Otwarte! Teatr wznawia działalność i szuka “Mecenasów”

Opublikowane

on

Teatr im. Ludwika Solskiego do końca sezonu zaprezentuje dwie premiery, wróci do wcześniej granych tytułów na wszystkich scenach. Zostanie wprowadzony do sprzedaży „Bilet Mecenasa” a wielbiciele lektury będą mogli ją uskutecznić na Zielonym Dachu w towarzystwie aktorów. Nie zabraknie też wyjątkowego konkursu.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne