Connect with us
Reklama

Katowice

Na Stadionie Śląskim startują lekkoatletyczne mistrzostwa świata sztafet. Najlepsze drużyny awansują do Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Opublikowane

on

W sobotni (01.05) wieczór na Stadionie Śląskim startują lekkoatletyczne mistrzostwa świata sztafet. To będzie największa lekkoatletyczna impreza rozgrywana na stadionie od jesieni 2019 roku i mistrzostw świata w Dosze.
W mistrzostwach weźmie udział ok. 560 zawodników z ponad 30 krajów. Wśród nich pojawi się Joanna Jóźwik, która swoich sił spróbuje w sztafecie 2 x 2 x 400 metrów w parze z Patrykiem Dobkiem.
– Jestem podekscytowana startem. W trakcie biegu będę miała tylko ok. 50 sekund na odpoczynek, regenerację. Mamy już ustaloną z Patrykiem Dobkiem taktykę. Co prawda taki start może przypominać trening tempowy z ekstremalnie krótką przerwą, ale jestem przekonana, że będzie się to świetnie oglądało – powiedziała Joanna Jóźwik.

Piąta edycja odbywających się co dwa lata zawodów po raz pierwszy zostanie zorganizowana w Europie. Wcześniej najlepszych lekkoatletów świata gościło trzykrotnie Nassau na Bahamach, a w 2019 roku – Jokohama, która była kontrkandydatem dla chorzowskiego obiektu.

World Athletics Relays – mistrzostwa świata sztafet to impreza organizowana pod egidą World Athletics (dawny IAAF) od 2014 roku. Pierwsze trzy edycje odbyły się na Bahamach, w 2019 roku zawody organizowała Japonia. W 2021 roku sztafetowe mistrzostwa świata pierwszy raz odbędą się w Europie, na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Najlepsze zespoły uzyskają tutaj awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz planowanych na rok 2022 lekkoatletycznych mistrzostw świata w Stanach Zjednoczonych.  (x-news)