////

W doborowej obsadzie, ale bez kibiców. 11 września ruszy Rajd Śląska

2 minut czytania

11 i 12 września do rywalizacji w samochodowym Rajdzie Śląska stanie 117 załóg. Kierowcy na trasach tym razem nie spotkają jednak kibiców.

Powodem jest pandemia, bo – jak wyjaśniają organizatorzy – póki co fani sportu mogli wrócić jedynie tam, gdzie stosunkowo łatwo kontrolować i przewidzieć ich zachowanie. Takiej możliwości nie ma na rajdach. A jednak przeważa radość, że znów można się ścigać. – Mamy 117 załóg, w tym 70 załóg w Mistrzostwach Polski. Dla nas to nagroda za pracę w trudnych warunkach, że tylu kierowców obdarzyło nas zaufaniem i zgłosiło się na nasz rajd – tłumaczył Grzegorz Wróbel, prezes Fundacji Automobilistów. Dodajmy, że w swojej kategorii wystartują również samochody historyczne. Tutaj zgłosiło się 14 ekip.

Podczas siedmiu odcinków specjalnych zlokalizowanych  w Miedźnej, Jastrzębiu-Zdroju i Warszowicach, kierowcy będą mieli do przejechania łącznie ponad 100 km . Bazą, swoistym „domem” imprezy, będzie Stadion Śląski. To tutaj zawodnicy będą serwisować swoje samochody. A sama rywalizacja ma być wyjątkowo zacięta. – Poprzednie lata pokazały, że odcinki są wyjątkowo wymagające: dosyć niebezpieczne, bardzo szybkie i techniczne. W Mistrzostwach Polski ścigamy się o setne sekundy, trzeba „cisnąć” od startu, żeby być w tej walce – przyznał Kacper Wróblewski z Orlen Team.

WD

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Wał Ruda: zrobił sobie prywatne wysypisko śmieci

Następny wpis

Katowice. Frans Timmermans, Jerzy Buzek i Jadwiga Emilewicz, wśród gości Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach