//

W katowickich szpitalach polowych rozpoczęły się szczepienia

1 minuta czytania
fot. wojewoda śląski (FB)
W szpitalu tymczasowym MCK w Katowicach trwają szczepienia populacyjne. W tym celu przygotowano 6 specjalnych boksów. Każdy z nich składa się z pomieszczenia, w którym odbywa się konsultacja i kwalifikacja lekarska oraz pomieszczenia zabiegowego.
Jest też rejestracja i krzesła dla oczekujących –  wszystko zorganizowane zgodnie z reżimem sanitarnym. W pierwszym dniu zaszczepiono tu 160 seniorów, zaś do końca tygodnia powinno się odbyć 1600 szczepień.
– Cała procedura szczepienia przebiega bardzo sprawnie i trwa do pół godziny. Naszym starszym mieszkańcom pomagają ratownicy medyczni oraz ratownicy górniczy, którzy są tutaj na miejscu – wyjaśnia wojewoda śląski Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski, dodając, że na terenie województwa śląskiego uruchomiono blisko 670 punktów szczepiennych w przychodniach POZ i szpitalach węzłowych. Szczepionki podawane są także w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach, w którym w pierwszy dzień zaszczepionych zostało  60 osób.
W najbliższych dniach zakończone zostanie szczepienie w domach pomocy społecznej. Do teraz zaszczepiono już 5269 mieszkańców, co stanowi blisko 80 proc. wszystkich zadeklarowanych. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.