//

W puli nagród ponad 1,3 mln dolarów. Zawody e-sportowe Intel Extreme Masters przeniosły się z katowickiego Spodka do internetu

1 minuta czytania
fot. x-news

Rosyjska drużyna Gambit Esports wygrała tegoroczny turniej CS:GO, rozgrywany w ramach Intel Extreme Masters. Z powodu pandemii tegoroczna edycja nie odbywa się w Spodku – gracze łączą się przez internet ze sobą nawzajem oraz centrum dowodzenia zawodów w Katowicach.

Przed nami wciąż jeszcze ostatnie rozgrywki w grze Warcraft III. Łącznie, w tegorocznym turnieju, na nagrody przeznaczono ponad milion trzysta tysięcy dolarów. Emocji więc nie brakuje, chociaż jak mówił rzecznik prasowy turnieju Tomasz Borowski, brakuje kibiców, na żywo reagujących na poczynania graczy.

– Ogólnie w całej tej sytuacji było nam łatwiej się odnaleźć niż innym dyscyplinom sportowym, bo e-sport wywodzi się z internetu. Ubolewamy jednak że nie ma kibiców, bo to oni są tym pierwiastkiem robiącym różnicę. Dla kibiców uruchomiliśmy serwer discord na którym mogą wspólnie oglądać rozgrywki – mówił Borowski. (x-news)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.