///

W tym roku 14 Katowicki Karnawał Komedii w wersji online. Na festiwalowej scenie plejada gwiazd

4 minut czytania
fot. 14 Katowicki Karnawał Komedii

Tegoroczny 14 Katowicki Karnawał Komedii rozpoczyna się 29 stycznia. Oczywiście w wersji online, ale co ważniejsze za darmo.  Zazwyczaj na spektakle brakowało biletów, które co roku rozchodziły się błyskawicznie. Tym razem każdy  będzie mógł zobaczyć najlepsze komedie i farsy polskich teatrów – w gwiazdorskiej obsadzie. Na scenie zobaczymy m.in. Grażynę Wolszczak, Michała Czarneckiego, Mirosława Neinerta, Wojciecha Malajkata, Jana Peszka, Krystynę Jandę, Mariana Opanię, Szymona Majewskiego, czy Martę Żmudę-Trzebiatowską. 

– Tęsknimy za wami. My aktorzy, my organizatorzy czekamy z utęsknieniem, żeby zobaczyć przed sobą wasze roześmiane twarze. Ale nie możemy się poddawać. W tym roku Karnawał jest inny, przez ekran komputera, za darmo, ale jest. Dziękuję Prezydentowi naszego miasta Marcinowi Krupie za niezłomne przekonanie, że kultura jest niezbędna w tym trudnym dla nas wszystkich okresie – pisze na festiwalowej stronie dyrektor imprezy Mirosław Neinert.  – Wzruszajmy się i śmiejmy się, bo dla tych wspaniałych chwil w teatrze warto żyć.

Linki do transmisji spektakli dostępne będą przy opisach spektakli na stronie karnawalkomedii.pl. Dostęp do każdego przedstawienia jest możliwy tylko w czasie jego emisji. Przy spektaklach o limitowanej liczbie widzów, o możliwości oglądania decyduje kolejność dołączania do transmisji. Plansza z sygnałem kontrolnym umożliwiająca
dołączanie będzie dostępna 20 minut przed rozpoczęciem przedstawienia.

– Niewątpliwą zdobyczą pandemii są odmienne, na nowo przemyślane konwencje, jakich należy przestrzegać w grze ludzkich twarzy. Jesteśmy zmuszeni do zmieniania co pewien czas masek – jednym to służy, a innym nieszczególnie. Zdalne karnawały teatralne nie przestają być jednak zdolne do wszystkiego, oferując szereg przywilejów – na przykład możliwość oglądania teatru w kapciach i odzieży domowej, a także bez potrzeby rezygnacji z popijania herbaty i palenia cygar lub pośledniejszych form nikotyny – dodaje Piotr Zaczkowski, dyrektor Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów.

Program 14 Katowickiego Karnawału Komedii

29.01. godz.19.00 SAME PLUSY, TEATR GARNIZON SZTUKI, WARSZAWA

30.01 godz. 19.00 INTELIGENCI, TEATR ŚLĄSKI IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO, KATOWICE

31.01. godz.19.00 SEKS, DRAGS I KREDYTY, STAND-UP RAFAŁA RUTKOWSKIEGO

1.02. godz.17.00 CRAVATE CLUB, TEATR POLONIA, WARSZAWA

2.02.godz.19.00 POCZĄTEK KOŃCA, TEATR KTO, KRAKÓW

3.02. godz.19.00 POWRÓT TAMARY, TEATR STUDIO IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA, WARSZAWA

4.02. godz.19.00 PAN JOWIALSKI, TEATR POLONIA, WARSZAWA

5.02. godz.17.00 MAMINSZYMEK, OCH-TEATR, WARSZAWA

6.02. godz.19.00 CIOTKA KAROLA 3.0, TEATR KWADRAT IM. EDWARDA DZIEWOŃSKIEGO, WARSZAWA

7.02. godz.19.00 OBSERWATOR, TEATR KOREZ, KATOWICE

Dodatkowo na katowickim rynku, przed Teatrem Śląskim można oglądać wystawę fotografii Jeremiego Astaszowa. Przez ostatnich trzynaście lat stworzył on fotograficzną historię Katowickiego Karnawału Komedii, sfotografował kilkaset spektakli i koncertów, wykonał setki portretów aktorów i kilkanaście tysięcy zdjęć dokumentujących Festiwal.

Ekspozycje można zobaczyć do końca lutego 2021 roku.

(BP)

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.