////

W Warszawie powrócą rozmowy o przyszłości górnictwa. Organizatorem spotkania wicepremier Jacek Sasin

2 minut czytania

Będzie silna reprezentacja strony rządowej i okrojona reprezentacja górniczych związków. Jutro w Warszawie ruszają rozmowy w ramach zespołu, który ma opracować rozwiązania dla sektora paliwowo-energetycznego.

Organizatorem spotkania jest wicepremier, szef resortu Aktywów Państwowych Jacek Sasin. Będzie także Wicepremier Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, Minister Klimatu Michał Kurtyka i pełnomocnik rządu ds Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.

Szef Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz uważa, że taki skład daje nadzieje na konkretne rozwiązania:

„Program naprawy górnictwa musi być skorelowany z programem transformacji energetycznej. Musimy wiedzieć, ile tego węgla energetyka będzie spalać” – wyjaśnia Kolorz.

Z uwagi na pandemię, została zmniejszona liczba reprezentantów związków. Zamiast 37, będzie 12 związkowców. „To jest jedyny pozytywny element pandemii, im mniej ludzi tym lepiej się pracuje. Olbrzymie zespoły nigdy do niczego dobrego nie doprowadziły” – dodaje Dominik Kolorz.

Jednym z priorytetów będzie opracowanie planu naprawczego dla znajdującej się w fatalnej kondycji finansowej Polskiej Grupy Górniczej. W spotkaniu wezmą też udział prezes PGG Tomasz Rogala i prezes Tauronu Wydobycie Tomasz Cudny.

Transformacja sektora paliwowo-energetycznego w Polsce będzie przedmiotem obrad zespołu, który jutro po raz pierwszy spotyka się w Warszawie. Uczestniczyć w nim będą związkowcy, przedstawiciele pracodawców i silna reprezentacja rządowa.

DeKa

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Manifestacja pod znakiem tęczy. Dziś wieczorem w Katowicach

Następny wpis

Tarnów: ważny komunikat prokuratury i policji