Connect with us
Reklama

Katowice

W Warszawie powrócą rozmowy o przyszłości górnictwa. Organizatorem spotkania wicepremier Jacek Sasin

Opublikowane

on

Będzie silna reprezentacja strony rządowej i okrojona reprezentacja górniczych związków. Jutro w Warszawie ruszają rozmowy w ramach zespołu, który ma opracować rozwiązania dla sektora paliwowo-energetycznego.

Organizatorem spotkania jest wicepremier, szef resortu Aktywów Państwowych Jacek Sasin. Będzie także Wicepremier Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, Minister Klimatu Michał Kurtyka i pełnomocnik rządu ds Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.

Szef Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz uważa, że taki skład daje nadzieje na konkretne rozwiązania:

„Program naprawy górnictwa musi być skorelowany z programem transformacji energetycznej. Musimy wiedzieć, ile tego węgla energetyka będzie spalać” – wyjaśnia Kolorz.

Z uwagi na pandemię, została zmniejszona liczba reprezentantów związków. Zamiast 37, będzie 12 związkowców. „To jest jedyny pozytywny element pandemii, im mniej ludzi tym lepiej się pracuje. Olbrzymie zespoły nigdy do niczego dobrego nie doprowadziły” – dodaje Dominik Kolorz.

Jednym z priorytetów będzie opracowanie planu naprawczego dla znajdującej się w fatalnej kondycji finansowej Polskiej Grupy Górniczej. W spotkaniu wezmą też udział prezes PGG Tomasz Rogala i prezes Tauronu Wydobycie Tomasz Cudny.

Transformacja sektora paliwowo-energetycznego w Polsce będzie przedmiotem obrad zespołu, który jutro po raz pierwszy spotyka się w Warszawie. Uczestniczyć w nim będą związkowcy, przedstawiciele pracodawców i silna reprezentacja rządowa.

DeKa

Katowice

Samorządy stracą miliardy przez Polski Ład. Drastyczne spadki dochodów mogą doprowadzić gminy do bankructwa

Opublikowane

on

Dodane przez

Polski Ład mocno uderzy w samorządy. Samorządowcy w całym kraju obawiają się konsekwencji finansowych, które przyniosą rządowe pakiety rozwiązań legislacyjnych. Straty samorządów wynikające z utraty wpływów z podatku PIT mogą wynieść nawet 12 miliardów złotych.

Czytaj dalej

Katowice

Zabójca 11-letniego Sebastiana przez wiele lat znęcał się nad swoją rodziną. Sam miał nieszczęśliwe dzieciństwo – wyjawia była żona optyka z Katowic (Uwaga! TVN)

Opublikowane

on

Dodane przez

Tomasz M. porwał, a następnie brutalnie zamordował 11-letniego Sebastiana. W przeszłości M. uprowadził spod sklepu 9-letniego Dawida. – Próbowałem uciec. Kiedy doszedłem do drzwi i zacząłem je szarpać, zorientowałem się, że są zamknięte – opowiada po latach.

Czytaj dalej

Katowice

„Zmartwychwstałam” – mówi pani Izabela, której krótko po porodzie śląscy lekarze przeszczepili płuca. Na COVID-19 zachorowała będąc w ciąży

Opublikowane

on

Dodane przez

Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu z powodzeniem przeszczepili płuca 38-letniej Izabeli, która będąc w ciąży, ciężko zachorowała na COVID-19. Jest to prawdziwy medyczny cud.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne