/

Wandale zniszczyli ścianę budynku, na której znajduje się mural Krystyny Bochenek

1 minuta czytania
fot. UM Katowice
W czasie świąt mural, na którym pojawiła się Krystyna Bochenek został zniszczony. Oficjalne odsłonięcie muralu zaplanowano na 10 kwietnia, w 11 rocznicę katastrofy smoleńskiej. Malowidło, które powstało z inicjatywy „Gazety Wyborczej” znajduje się na kamienicy przy ul. Wojewódzkiej 48,  przy skrzyżowaniu z ul. Francuską. 
– Niestety ściana budynku na której powstał mural została „ozdobiona” dodatkowymi, nieplanowanymi napisami – czytamy na profilu FB katowickiego Urzędu Miasta. – O ile artystów tworzących przez dwa tygodnie mural dobrze znamy (pozdrowienia dla Nietak – Malowanie Artystyczne), to wandali, którym namalowanie bohomazów zajęło kilka minut –  już nie. Ale może zna ich lub był na miejscu zdarzenia ktoś z Was? Będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki, które pomogą nam namierzyć sprawców.
Jak donosi katowicka „GW” sprawcę będzie można ścigać tylko i wyłącznie na wniosek właściciela budynku. „W tym przypadku takiego zgłoszenia jeszcze nie otrzymaliśmy” – komentuje Agnieszka Żyłka, rzeczniczka katowickiej policji. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.