>
////

Warsztaty tworzenia etnobiżuterii, gra terenowa, „Bajka Pana Kleksa”, a na zakończenie koncert Marcina Wyrostka z Orkiestrą Aukso. Ty tylko niektóre atrakcje tegorocznej INDUSTRIADY

2 minut czytania
fot. industriada.pl

Wyjątkowa jesienna edycja INDUSTRIADY już 26 września. Po ubiegłorocznych, hucznych obchodach X edycji INDUSTRIADY, ten rok okazał się jeszcze bardziej wyjątkowy. XI edycja święta Szlaku Zabytków Techniki będzie zdecydowanie inna od poprzednich, jednak emocji również nie zabraknie.

Podczas XI edycji do dyspozycji gości będzie 36 obiektów. W programie fani industrialnych zabytków znajdą atrakcje takie jak: wystawy, gry miejskie, happening, artystyczne instalacje, wykłady i warsztaty – wszystko związane z wyjątkowym motywem przewodnim, który dla pasjonatów techniki
może być sporym zaskoczeniem.

W Katowicach m.in. w Fabryce Porcelany odbędą się warsztaty kreatywne dla dzieci, pod hasłem „Bajka Pana Kleksa”. Starszych uczestników mogą zainteresować warsztaty tworzenia etnobiżuterii z metalu, w Szybie Wilson. Całe rodziny mogą wziąć udział w grze terenowej „Tajemnica Róż” na Nikiszowcu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Tradycyjny rozruch maszyn i wielki finał w tym roku się nie odbędą. Chodzi o bezpieczeństwo związane z epidemią koronawirusa.

– Nie oznacza to jednak, że na otwarcie i zamknięcie XI edycji święta szlaku Zabytków Techniki nie planujemy czegoś specjalnego – zapewniają organizatorzy. – Huk, para i… kolorowy dym! Tak rozpocznie się tegoroczna edycja INDUSTRIADY. W Zabrzu, w Sztolni Królowa Luiza, zostanie uruchomiona zabytkowa parowa maszyna wyciągowa, jedna z najstarszych w całej Europie. W ten symboliczny sposób wprawimy w ruch cały festiwal.

Święto Szlaku Zabytków Techniki zakończy się w tyskim Browarze Obywatelskim. Odbędzie się tam koncert Marcina Wyrostka & AUKSO oraz multimedialny pokaz mappingu. Podczas XI edycji w Tychach nastąpi również oficjalna inauguracja Galerii Stara Warzelnia.

Informacje na temat wszystkich wydarzeń i atrakcji tegorocznej INDUSTRIADY znajdziecie na stronie festiwalu:

http://industriada.pl/program/

BP

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Tarnów: jeszcze więcej studentów PWSZ

Następny wpis

Burdy po meczu Polonii Bytom i Ruchu Chorzów. Padły strzały ostrzegawcze. Awanturze pod stadionem przyglądały się dzieci. Zatrzymano 23 osoby