Connect with us
Reklama

Bez kategorii

Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej

Opublikowane

on

Londyn, Wielka Brytania. Wielka Brytania zagłosowała za wyjściem z Unii Europejskiej – poinformowała przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej w piątek o godz. 7.20 rano (8.20 czasu polskiego).
W referendum wzięło udział ponad 33,5 mln obywateli i prawie 17,5 mln zagłosowało za opuszczeniem Wspólnoty. Policzono już wszystkie głosy. Frekwencja wyniosła aż 72,2 proc. Zdecydowanie więcej zwolenników pozostania w UE było tylko w Szkocji i Irlandii Północnej.

Bez kategorii

Tarnów: 35-latek nękał byłą narzeczoną. Ma policyjny dozór

Opublikowane

on

Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali mieszkańca miasta, podejrzanego o nękanie byłej partnerki. Poddanego dozorowi i zakazem zbliżania mężczyźnie może grozić do trzech lat więzienia.

Od kilku miesięcy rozczarowany zerwaniem zaręczyn 35-latek skutecznie uprzykrzał życie byłej partnerki, bombardując ją telefonami, SMS-ami, nachodząc w domu i pracy. Kobieta podejrzewała, że może on stać również za uszkodzeniem karoserii należącego do niej samochodu, ale brakowało twardych dowodów wskazujących na jego winę.

W połowie ubiegłego tygodnia 35-latek po raz kolejny zjawił się w miejscu zatrudnienia swojej ofiary, a kiedy zastraszona sytuacją kobieta próbowała wezwać policję, wyrwał jej telefon, uderzył w twarz i uciekł. Zatrzymany przez dzielnicowych z komisariatu Centrum, trafił prosto do policyjnego aresztu, a stamtąd do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut uporczywego nękania. Został też objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania do ofiary.

A my przypominamy, że stalking to nic innego jak uporczywe nękanie innej osoby lub osoby dla niej najbliższej, wzbudzające uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia. Stalking to też istotnie naruszanie czyjejś prywatności, podszywanie się pod inną osobę, wykorzystywanie jej wizerunku lub danych osobowych w celu wyrządzenia komuś szkody majątkowej lub osobistej.

Stalkingiem mogą być m.in. zachowania polegające na uporczywym śledzeniu ofiary, nieustannym przesyłanie jej niechcianych SMS-ów, maili, listów, telefonowaniu, próbie poniżenia w środowisku pracy lub miejscu zamieszkania, nachodzeniu w tych miejscach, grożeniu, włamywaniu się do skrzynek pocztowych, mailowych lub do mieszkania w celu pozostawienia wiadomości, przedmiotów oraz innego rodzaj powtarzalne zachowania godzące w poczucie bezpieczeństwa i prywatności nękanej osoby.

Jeśli jesteś ofiarą stalkera – nie zwlekaj -zgłoś się na policję. Ignorowanie jego poczynań może prowadzić do eskalacji niebezpiecznych zachowań i stwarzać poważne zagrożenie.

Czytaj dalej

Bez kategorii

145. rocznica urodzin Wincentego Witosa. Premier w Wierzchosławicach

Opublikowane

on

W Wierzchosławicach – z udziałem premiera RP – odbyły chody 145. rocznicy urodzin wybitnego przywódcy chłopów polskich – Wincentego Witosa.

Organizatorem uroczystości był NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, a partnerem wydarzenia – Powiat Tarnowski.

„Stało się wielkie zło, ale spróbujmy przekuć je w dobro. Niech to, co się stało będzie momentem przełomu – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów 145. rocznicy urodzin Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.

– Apeluję do wszystkich polityków, do liderów opinii, do ludzi mediów i ludzi kultury uczyńmy nasze życie publiczne lepszym, a debatę publiczną uczyńmy spokojniejszą, mądrzejszą i pełną należytego szacunku do siebie nawzajem – dodał premier.

Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu nawiązał do morderstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jego zdaniem złagodzenie debaty publicznej może być środkiem do obniżenia temperatury sporu w społeczeństwie

Urodziny Wincentego Witosa, trzykrotnego premiera RP, w jego rodzinnej miejscowości świętowane są od 2014 roku. Jest to nawiązanie do spotkań działaczy rolniczej „Solidarności” przy Grobie Witosa, nielegalnych wówczas, z okresu PRL. Począwszy od 2014 roku do Wierzchosławic w styczniu przyjeżdżają delegacje rolników z całego kraju.

Fot. Artur Gawle

no images were found

Czytaj dalej

Bez kategorii

Rocznice w Niedzieliskach: 90 lat Klubu Niedzieliska w Chicago i 20-lecie oddania nowego budynku szkoły

Opublikowane

on

Wójt Gminy Szczurowa, Sołtys wsi Niedzieliska, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej, Wspólnota Leśno-Gruntowa, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich, Proboszcz Parafii zapraszają wszystkich Rodaków mieszkających w kraju i za granicą na Uroczyste Obchody 90- tej rocznicy powstania Klubu Niedzieliska w Chicago oraz 20-lecia oddania nowego budynku Szkoły w Niedzieliskach, które odbędą się 22- 23 lipca 2017 roku w Niedzieliskach.

(więcej…)

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne