Connect with us
Reklama

Katowice

Wielka siatkówka ponownie w Spodku. Finał Mistrzostw Europy 2021 w Katowicach!

Opublikowane

on

Wielka siatkówka ponownie w Spodku! Mistrzostwa Europy 2021 mężczyzn odbędą się w Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii, a finały – w Katowicach! W naszym kraju siatkarze zagrają również w Krakowie i w Gdańsku. Impreza odbędzie się od 1 do 19 września przyszłego roku. Chwilę wcześniej, w maju odbędzie się Siatkarska Liga Narodów. 
Sześć miast – trzy w Polsce i po jednym w każdym z trzech współorganizujących turniej krajów – Czechach, Estonii i Finlandii – stanie się częścią siatkarskiego wydarzenia roku 2021: CEV EuroVolley Men – czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej i czterej gospodarze zaprezentują najważniejsze europejskie rozgrywki siatkarskie w Katowicach, Gdańsku, Krakowie, Ostrawie, Tallinnie i Tampere. To tu 24 reprezentacje staną do zmagań o tytuł najlepszej drużyny kontynentu, a dodatkową stawką będą dwa miejsca kwalifikujące do udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022.
Męska odsłona CEV EuroVolley 2021 będzie miała aż trzy przystanki w Polsce, znanej już w świecie jako kraj zwariowany na punkcie siatkówki. Kraków – gospodarz finałowych rund edycji 2017 – będzie teraz areną zmagań jednej z czterech grup ME. Turniej przeniesie się następnie do Gdańska, który gościł już eurovolleyowe mecze w 2013 i 2017 roku. Tam też rozegrane zostaną cztery spotkania 1/8 finału i dwa ćwierćfinały. Gospodarzem półfinałów i meczów medalowych będą Katowice. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce dla ukoronowania europejskich „królów siatkówki” – rok temu po najwyższe laury sięgnęła w Paryżu reprezentacja Serbii.
Zgodnie z rewolucyjną koncepcją wprowadzoną przez CEV wraz z ME 2019, EuroVolley odbywa się w aż czterech krajach, przynosząc łączące się z elitarną siatkówką emocje szerszym niż kiedykolwiek rzeszom kibiców. Czeska Ostrawa będzie gospodarzem jednej z czterech grup, a także czterech meczów 1/8 finału oraz dwóch ćwierćfinałów. Dla europejskiej siatkarskiej rodziny to powrót do miejsca, gdzie w 2001 roku rozegrano finały ME siatkarzy. (BP)