>

Wola Rzędzińska: szaleńcza jazda bmw (wideo)

3 minut czytania

W poniedziałek 18.05 w godzinach popołudniowych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie zostali skierowani do służby w Woli Rzędzińskiej. Z informacji, jakie napłynęły do tarnowskiej komendy, wynikało, że dochodzi tam do częstego łamania przepisów ruchu drogowego w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Około godziny 20:30 policjanci zauważyli szare BMW, którego kierowca wyjechał z posesji i pojechał w stronę Tarnowa. Policjanci zmierzyli prędkość oddalającego się pojazdu. Okazało się, że samochód przekroczył prędkość o ponad 30 km/h. Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującego. Gdy zbliżyli się na odległość, z której możliwe było zatrzymanie pojazdu, włączyli sygnały uprzywilejowania, dając wyraźny sygnał do zatrzymania. Kierowca szarego bmw na nowosądeckich numerach rejestracyjnych na widok radiowozu znacznie przyspieszył i nie zważając na bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, podjął próbę ucieczki. Pościg główna drogą Woli Rzędzińskiej w kierunku Tarnowa trwał kilkanaście minut. W tym czasie kierowca bmw popełnił szereg wykroczeń drogowych. (wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej, zmuszanie innych kierowców do zmiany kierunku ruchu i zjeżdżania, wyprzedzanie na pasach). Prędkość, jaką osiągnęły pojazdy, w pewnym momencie sięgnęła 240 km/h. Na wysokości przejazdu kolejowego ulicy H. Marusarz kierowca bmw wjechał w rozwidlenia dróg, wyłączył oświetlenie zewnętrzne samochodu i zniknął z pola widzenia goniących go policjantów. W tym dniu nie udało się zatrzymać kierowcy.

Na następny dzień w związku z popełnionym przestępstwem niezatrzymania się do kontroli drogowej, w rejon ucieczki zostały skierowane patrole ruchu drogowego, dzielnicowych oraz policjanci operacyjni. Wspólne działania pozwoliły na ustalenie miejsce zamieszkania właściciela bmw. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który został zatrzymany i podczas rozmowy przyznał się do szaleńczej jazdy przez centrum Woli Rzędzińskiej.

Za popełnione przestępstwo kierowca będzie odpowiadał przed sądem karnym, a za wykroczenia odpowie przed tarnowskim sądem do spraw wykroczeń. Zastało zatrzymane jego prawo jazdy za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, co w konsekwencji może skutkować kolejnym egzaminem w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego. Za popełnione przestępstwo młody człowiek musi się liczyć z odpowiedzialnością karną zawartą w art. 178b kk, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło” materiały policji

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Zapraszamy na małe, polskie wesele… Do 50 uczestników

Następny wpis

Śledztwo wyjaśniające okoliczności śmierć 5-latki w Małopolsce. „Nie było nigdy zgłoszeń, jeśli chodzi o przemoc w rodzinie”