XVII Dożynki Powiatu Tarnowskiego. Redakcja terenowa „Tarnów.in” i występ Eleni

3 minut czytania

Wyjątkowe, bo dwudniowe będą XVII Dożynki Powiatu Tarnowskiego, które odbędą się w najbliższy weekend w Wojniczu. Ich gwiazdą będzie Eleni, a „Tarnów.in” zaprasza do swojej terenowej redakcji!

Dożynki rozpoczną się w sobotnie popołudnie o godz. 15:00. Pierwszą z atrakcji są występy muzyczne zagranicznych zespołów m.in. Francji, Białorusi oraz Węgier, które zakończy koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich z zespołem (godz. 19:30). Głównie będą to koncerty folklorystyczne, ale także muzyka nowoczesna, współczesna. Po godz. 21:00 mieszkańcy powiatu zaproszeni są na zabawę taneczną z zespołem SWING.

W niedzielę o godz. 12:30 rozpocznie się uroczysta msza św., aby podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Na tej mszy będą obecne wieńce dożynkowe z poszczególnych gmin powiatu tarnowskiego – zapowiedział starosta tarnowski Roman Łucarz. Oficjalne uroczystości ruszą o 14:30 w Parku Miejskim koncertem Orkiestry Dętej Miasta Wojnicza i obrzędem dożynkowym w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Echo Doliny”.

Główna część uroczystości, czy ośpiewywanie wieńców i konkurs rozpoczną się ok. 15:45. – Tegorocznymi starostami będą bardzo zacni mieszkańcy gminy Wojnicz. Ewa Szczupak nie tylko prowadzi gospodarstwo o pow. 10 hektarów, ale jest współwłaścicielką firmy produkującej parkiety. Janusz Banaś oprócz tego, że jest rolnikiem, posiada zakład przetwórstwa warzyw i owoców – dodaje burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

Podczas dożynek nie zabraknie regionalnej kuchni węgierskiej i francuskiej, a powiatowym akcentem będzie premiera książki kulinarnej „Smaki Ziemi Tarnowskiej”, którą we współpracy ze Starostwem Powiatowym wydała nasza redakcja. Pojawimy się w Wojniczu także z inną atrakcję – przenośną drukarką, dzięki której każdy z uczestników dożynek będzie mógł trafić na pierwszą stronę naszego miesięcznika. Pamiątkowe „jedynki” trafią nie tylko w ręce fotografowanych, ale też do galerii na naszym portalu. Zapraszamy do terenowej redakcji „Tarnów.in”!

Muzyczne brzmienia przygotował zespół SEW (18:30), a gwiazdą wieczoru będzie dobrze znana wokalistka – Eleni (20:30). O godz. 19:30 rozstrzygnięty zostanie konkurs na „Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego”.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.