Zakażona koronawirusem lekarka z oddziału covidowego katowickiego szpitala walczy o życie. Po rozpaczliwych apelach w końcu udało się znaleźć dla niej osocze

Zakażona koronawirusem prof. Karolina Sieroń, kierująca oddziałem covidowym katowickiego szpitala MSWiA, w ciężkim stanie leży pod respiratorem. Od wczoraj trwały intensywne poszukiwania osocza dla katowickiej lekarki. 

fot. Jerzy Polaczek, facebook.com

„Lekarze ratujący życie Pani prof.dr n. med. Karoliny Sieroń w Klinice Katowice- Ochojec proszą pilnie o osocze ozdrowieńców grupy ARh+ Nie ma tego w Katowicach” –  apelował na swoim tweeterze  poseł Jerzy Polaczek, który był pacjentem pani profesor.  – „Oprócz Pani prof. Sieroń w szpitalu MSWIA wśród chorych hospitalizowano panią Beatę – pielęgniarkę epidemiologiczną i  Anię-opiekunkę medyczną.”

Są jednak dobre wieści. Osocze w końcu udało się znaleźć! Zostało przetransportowane do Katowic z Raciborza.

Na miesiąc przed  zakażeniem profesor Sieroń aż 21 dni spędziła na 24-godzinnych dyżurach wśród pacjentów z koronawirusem.

Poseł Polaczek spędził na oddziale covidowym katowickiego szpitala 17 dni. W sobotę – za zgodą rodziny prof. Karoliny Sieroń, by przestrzec osoby „nie wierzące w koronawirusa” – upublicznił informację na temat jej choroby.

„Takimi informacjami chcę dawać świadectwo, z jakim poświęceniem, a czasami wręcz bohaterstwem, działa personel medyczny w Polsce. Chwała im za to” – pisał na Facebooku poseł Polaczek. (BP)

 

 

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search